Şelale Filitre

okyannusunkalbiÇevrim Dışı

okyannusunkalbiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Temmuz 2024 23:45
Merhaba arkadaşlar şelale filitre almak istiyorum aurıyetten motorunu damı alacaz mümkünse birde marka yazarsanız 40 litre akvaryum teşekkürler

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

MasterChiefÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
MasterChiefÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 31 Temmuz 2024 00:14
Bu tür bir filtre tek başına yeterli olur:
[URL]https://app.hb.biz/fuRLU6hlJLkF[/URL]

Filtrede örneğin 200 litre yazması, 1 saatte 200 litre su filtrelediği anlamına gelir. 1 saatte filtrenin çevireceği su miktarı, akvaryum haciminin 5 katı kadar olabilir, daha fazlası akvaryumda güçlü akıntı yapacağından balıkları yorar.

Beğenenler: [T]241079,Hidro Dinamik[/T]
+1: [T]241079,Hidro Dinamik[/T]

SerhanAÇevrim Dışı

İl: Antalya
SerhanAÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Ağustos 2024 16:16
Selamlar, ben şelale filtreyi bu şekilde kullanıyorum. oksijen seviyesi için su üstünde dalgalanma gerekir denildiği için bu şekli tercih ettim. 15 litrelik küçük bir akvaryumum var. 5 adet lepistes var içinde. filtreyi bu şekilde kullanmam sayesinde hava motoru kullanmasam ne olur?

[VID]https://youtu.be/Va1UOEwaM1w[/VID]

EhtiyarÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
EhtiyarÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Ağustos 2024 17:10
Merhaba, çok güzel olur ve oluyorda.[:nazar:]

Dr. Yağız AYDIN Çevrim Dışı

İl: Istanbul
Dr. Yağız AYDIN Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Ağustos 2024 17:24
[QUOTE=SerhanA]Selamlar, ben şelale filtreyi bu şekilde kullanıyorum. oksijen seviyesi için su üstünde dalgalanma gerekir denildiği için bu şekli tercih ettim. 15 litrelik küçük bir akvaryumum var. 5 adet lepistes var içinde. filtreyi bu şekilde kullanmam sayesinde hava motoru kullanmasam ne olur?

[VID]https://youtu.be/Va1UOEwaM1w[/VID][/QUOTE]
Biraz yakın olmuş ben de 15 litrede Betta için aynı şekilde bakıyorum bu şelale aparati ile hem akıntı minimuma inmiş oluyor ancak hakan hocamın attığı daha kullanışlı ve az yer kaplıyor hocam imkanınız var ise onu alın ben kapaklı bir kurulum yaptığım için kullanmadım onu

Teşekkür Edenler: [T]249310,SerhanA[/T]

SerhanAÇevrim Dışı

SerhanAÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Ağustos 2024 17:38
[QUOTE=Ehtiyar]Merhaba, çok güzel olur ve oluyorda.[:nazar:][/QUOTE]

hocam hava motorunu kapatırsam ölecekler diye çok korkuyorum [:)]

[QUOTE=Dr. Yağız AYDIN ]
Biraz yakın olmuş ben de 15 litrede Betta için aynı şekilde bakıyorum bu şelale aparati ile hem akıntı minimuma inmiş oluyor ancak hakan hocamın attığı daha kullanışlı ve az yer kaplıyor hocam imkanınız var ise onu alın ben kapaklı bir kurulum yaptığım için kullanmadım onu[/QUOTE]

ben de kapaklı kullanıyorum maalesef. biraz sudan yukarı aldığımda çok ses yapıyor, o yüzden yakın tuttum

EhtiyarÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
EhtiyarÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Ağustos 2024 17:55
Valla, şimdi biraz ben böyle yaptım oldu, sizde yapın olacak fakat iki tankımdada hava motoru yok, kullanmıyorum.
Şakası bir yana oksijen suda çabuk ve kolay eriyebilen bir gazdır. O dalgalanma yeterli oksijeni sağlar. Bitkileriniz de var, onlarda katkıda bulunacaktır. Yinede korkulu rüya görmektense uyanık kalmak evlâdır derseniz takın hava motorunu bol oksijen iyidir.

Teşekkür Edenler: [T]249310,SerhanA[/T]

SerhanAÇevrim Dışı

SerhanAÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Ağustos 2024 18:32
[QUOTE=Ehtiyar]Valla, şimdi biraz ben böyle yaptım oldu, sizde yapın olacak fakat iki tankımdada hava motoru yok, kullanmıyorum.
Şakası bir yana oksijen suda çabuk ve kolay eriyebilen bir gazdır. O dalgalanma yeterli oksijeni sağlar. Bitkileriniz de var, onlarda katkıda bulunacaktır. Yinede korkulu rüya görmektense uyanık kalmak evlâdır derseniz takın hava motorunu bol oksijen iyidir.[/QUOTE]

çok teşekkür ederim hocam