ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
koc006
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
7
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
12 Eylül 2024 07:52
Toplam Mesaj:
78 [0.35 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
52 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Hadi Karakaya
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

By Karakaya

SON 10 MESAJI

Hangi Dış Filtreyi Önerirsiniz.
[QUOTE=MasterChiefHakan]Açtığınız konulardan birinde kullandığınızı belirttiğiniz Jbl cristalprofi e901 dış filtreye ne oldu? Hâlâ çalışıyor mu?[/QUOTE]

Evet o diğer akvaryum da sağlam ve tık yok çok şükür. Gönül ister Jbl almak ama fiyatları çok yüksek. [:(]
[EDIT]koc006,2024-08-28 21:27:26[/EDIT]

[QUOTE=EfeKizi]

Hayırlısı olsun diyelim ben çok seviyorum böyle her şeyle ilgilenen insanları her şey gönlünüze göre çok güzel olsun 🙏🏻[/QUOTE]

Teşekkür ederim.

Sizde çok değerli bir akvaristsiniz kurduğunuz akvaryumu çok beğendim. Güle güle keyfini çıkarın.[:nazar:]
[QUOTE=EfeKizi]

Birkaç gündür hepimiz seferber olduk umarım gönlünüze göre bir şey bulabilmişsinizdir [zzz][/QUOTE]

Burçay hanım çok teşekkür ediyorum.

Hem fiyat , hemde kalite anlamında sizin de kullandığınız markanın Aquael ultramax 1000 ya da 1500 modelini düşünüyorum. Pahalı cihazlara para vermek istemiyorum. Sonuçta aynı işi görecek ve benim için önemli olan en büyük özelliği de ön filtre yerinin olması ve pratik temizlenmesi olacak. Umarım pişman olmam. [:)][EDIT]koc006,2024-08-28 18:25:04[/EDIT]
[QUOTE=valarmorghulis12]

Konuyla ilgili detaylı ve şüpheci sorularınızdan anladım [:D][:D]
Evet marka seçimi önemli ama şahsi görüşüm bu kadar detaya takılmanıza gerek yok. Avrupa ürünlerinde yaşanabilecek sorunlar Çin ürünlerinde , Çin ürünlerine yaşanabilecek sorunlar Avrupa üretimi ürünlerde yaşanabiliyor. Örneğin Eheim otomatik yemlemede ve Tetra ısıtıca yaşadığım arızalardan dolayı balık kaybettim ama Çin malı ürünler yüzünden hiç balık kaybı yaşamadım bugüne kadar [:nazar:] Bu bir genelleme değil tabii tam tersini yaşayan da çoktur
Her markada her sorun olabilir , naçizane siz iyi düşünün iyi olsun kendinizi yormayın [:)][/QUOTE]

Haklısınız. [:iyi:] yani kendimi yorma değil aslında sadece fikir edinmek için sorgulama yapıyorum. En nihayetinde hepsi de insan yapımı cihazlar illa ki bu cihazlarda da diğer cihazlar gibi hata olabiliyor. Maksadım hani o kadar para veriyoruz en azından içe siner bir ürün olsun,hatası daha az kullanımı daha uygun ve temiz olsun diye.
Birde şu var tabi insanlar yorumlarını tecrübelerini yazmaktan çekiniyor gibi . Ya da umursamıyor. Hani ben gerçekten bir ürün alırken araştırmayı ve yorumları daha çok dikkate alıyorum. Amacım insanları bunaltmak değil sorularımla elbette. Saygılar.
[QUOTE=valarmorghulis12]

Arabanızı bir yere park ettikten sonra etrafında 2 tur dönüyor musunuz ?
Konuyla alakasız ama sadece merak ettim :)[/QUOTE]

Konuyla alakasız ama evet inerken de binerken de dönüyorum. [:x]
[QUOTE=soapopera]Malesef modelini hatırlamıyorum. 15 sene onceden bahsediyorum muhakkak simdi daha iyiléri çıkmıstır[/QUOTE]

Siz bayağı eski hobicilerdensiniz [:)] ben bu hobiye başlayalı 10 ay felan olmuştur. Ama 10 ayda çok şey öğrendim.

Evet dediğim gibi, ben ürünlerin pahalı zamanına denk geldim. Şimdi illa ki o zamanlara bakarak çok teknolojik ve daha güzel ürünler mevcut. Ama ister istemez insan da diyor bir filtreye o kadar para mı verilir diye. Ha bu hobiyi yapacaksan verilir belki ama. Benim şahsi düşüncem ben o kadar para vermem ortalama 5-6 bin tl Lik bakıyorum aslında o da çok ama çin malı ürünler de almak istemiyorum. O yüzden sanırım yine aquael marka alacağım. Gönlüm oase ya da fluval den yana ama aquael de o kadar kötü bir marka değil 1984 de kurulmuş bir Polonya markası. Baya reklam yaptım [:)))]
[QUOTE=soapopera]Ben baya araştırdim 180 lt lik tankım icin aquael ultramax 1000 aldim digerine gore farki sirf on filtre degil ayrica cok sessiz calisiyor ben baya memnun kaldim bunh almasaydim eheim alirdim yine ucuz markalara yonelmezdim ha ayrica bundan onceki tankimda sa eheim kullanmistim kapakli yerlerinden sizdirma oluyordu arada yani hic birseyin tam garantisi yok ama aquaelden gayet memnunum simdilik[/QUOTE][QUOTE=soapopera]Ben baya araştırdim 180 lt lik tankım icin aquael ultramax 1000 aldim digerine gore farki sirf on filtre degil ayrica cok sessiz calisiyor ben baya memnun kaldim bunh almasaydim eheim alirdim yine ucuz markalara yonelmezdim ha ayrica bundan onceki tankimda sa eheim kullanmistim kapakli yerlerinden sizdirma oluyordu arada yani hic birseyin tam garantisi yok ama aquaelden gayet memnunum simdilik[/QUOTE]

Anlıyorum. Sızdırma yaptı diyorsunuz. Kullandığınız model hangisiydi. Classic modeli mi ? Ben yeni tankım için bakıyorum. Diğer tankımda 2.el az kullanılmış Jbl cristalprofi e901 var ve çok şükür ki ne sızdırma ne kaçak seside çok az. Jbl e baktım ama maalesef onlar inanılmaz fiyatlarda aşırı pahalı. Eden 522 Ler var oase ürünü onlar güzele benziyor. Fluval 307 modeli iyi ama onlarda pahalı epey. Tetra ya hiç girmem kaçak sorunları çok olmuş daha önce. Geriye ise , aquael, eden, oase filtosmart modelleri ya da eheim experience ya da pro modelleri kalıyor.

Pahalılıktan seçenek çok az maalesef.
[QUOTE=Hidro Dinamik]
Kullanmadım. Benim kullandıklarım eheim experince 350 ve sunsun 603b. Diğer marka modellerle kıyaslamam yanlış olabilir.

Neden classic veya Pro seçmediğimi söyleyebilirim.
Eheim classic serisi bir süredir Çin'de üretiliyor takırtı yapabiliyor dendiği için, Pro seriside pahalı geldi. [:)))] Experience de Almanyada üretilme.

Eheim seçme sebebimde forumlarda 10 20 sene kullandım diyenlerin tecrübeleri. Yani uzun ömürlü olacağına inancım.[/QUOTE]

Anlıyorum. Evet classic serilerinin Çin'de üretildiğini bende duymuştum. Pro serileri de pahalı haliyle. Aslında akvaryum ürünleri genelde çok aşırı pahalı. Filtre malzemeleri olsun motorlar olsun vs. Experience serisinin de ben Çin'de üretildiğini sanıyordum ama. Demek ki yanlış biliyorum.
[QUOTE=Hidro Dinamik]
1 Senede 3 kez çıkardım gevşeme olmadı da benim gibi her temizlikte hortumları temizlemezseniz veya bastonu çıkarmadan hortumları temizlerseniz kendi kendine gevşemez.

Velev ki çok sık tak çıkar yaparak gevşetiyorsunuz gevşedikçe uç kısımlarını kesersiniz . Boyu yetmeyincede orijinal hortumların metresini 160 civarına, başka marka yeşil hortumların metresini 80 liraya bulmak kolay. O yüzden çokta dert etmeniz gerektiğini düşünmüyorum.

Fluval hortumlarını hiç bilmiyorum onu araştırmanız lazım.[/QUOTE]

Anladım. Classic ya da pro serileri nasıl .
[QUOTE=Hidro Dinamik]
Filtre üzerindeki bağlantıyı soruyorsanız var elbette, attığım videonun başında dikkat ederseniz kelepçe tarzı Eheim'da kullanılan.
Aquael'de Burçay Hanım'ın paylaştığı fotoğrafta görebileceğiniz üzere somun şeklinde sıkıştırma aparatı mevcut.

Düzeltme: Pardon soruyu yanlış anlamış olabilirim bastonlar ile hortum arasını diyorsanız o kısımlar çok sert oturuyor fazladan bir kelepçeye ihtiyaç kalmıyor. Bizlerdeki hortum kalın etliyken Fluvaldaki akordiyon hortum olduğundan öyle bir sistem tercih edilmiş olabilir.[/QUOTE]

Jbl markalarda 2 tarafta da kelepçe var. Sert oturuyor demişsiniz. Zamanla gevşeme yapar mı acaba.
[QUOTE=Hidro Dinamik]
İstisnai olaylar yaşanabiliyor ama bu bütçedeki ürünlerin üzeceğini sanmam.

Kriterlerinize uygun olduğu için yazdım. Plastiği kaliteli, seside yok, kilit mekanizmasıda sağlam. ,

Kıyas yapabileceğim elimdeki diğer ürün sunsun 603b [:)))] Haliyle aynı kulvarda yarışamayacak ürünler ama kıyaslayayım isterseniz. Su doluyken Sunsunun kilidini serçe parmağımla açabilirken Eheim'da ciddi bir güç uygulamam gerekiyor. [:)))]

Dakika işaretledim ama yansımamış 01:55 gibi kilidinin açılışını görebilirsiniz.
[VID]https://www.youtube.com/watch?v=HulNmqSXZKc&t=113s[/VID]

[/QUOTE]

Evet gördüm sağlam duruyor. Peki akvaryuma giden tarafta hortumlar plastik emiş basış borularına direk mi takılıyor. Kilitleme mekanizması yok sanırım kaçak ihtimaline karşı hortumu sıkıştırma aparatı

Jbl , fluval vs onlarda vardı sanırım. aquael filtrede de yok.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.