ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
tafocan
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
447
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
11 Saat 7 Dakika önce
Toplam Mesaj:
532 [2.27 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
339 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
@bendeniztayfun
Doğum Tarihi:
19 Şubat 1988
İl:
Tekirdag
Meslek:
Üst düzey yönetici
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

@bendeniztayfun

SON 10 MESAJI

Beta Balığı Sesten Rahatsız Olurmu?
kısaca titreşim oluşturcak kadar yüksek sesler canlıda strese yol açabilir.onun hrici seslerden rahatsız olsada adaptasyon gösterirler çoğunlukla.İyi hobiler[EDIT]tafocan,2024-09-14 01:50:30[/EDIT]
Apistogrammacı Üstatlarım Destek Lazım
Bu tür balıklar daha doğrusu genelleme yapıcam cüce ciklet türler diğer büyük kuzenlerine oranlar çok daha çekingeç ürkek ve adaptasyonu daha zordur.biraz sabır ve iyi bir bakımla herşey yoluna giricektir.hemen pes etme.iyi hobiler
Akvaryumun Camında Ki Canlı
Bendeki beta köklerini kazıdı akvaryumda hiç affetmiyor lepistes moli gibi balıklar melekler bildiklerim bunlar.
Akvaryumun Camında Ki Canlı
[QUOTE=akandemir1]Dostlar akvaryumumun camında böyle çok küçük planarya mi bilmiyorum ama surungen birşey görüyorum fotoğrafını cekemiyorum camda surunerek gidiyor nedir acaba ve nasıl yok ederim[/QUOTE]

Kafası belirginse planaryadır.bunlar birbirine benzeselerde farklı işler ve bölgelerde yer alır.bunları tüketen balıklar var.dip çekimlerini ve su değişimini bir süre sıklaştır ve düzenli yap çokca varsa tankında vakit kaybetme yüzde 50 su değişi mi ile işe başka.aşırı yemlemeden kaçın.ilaç ile tedavide net çözüm olamıyabiliyor ve dengeyide bozması cabası çok inatcı ve dayanıklar.ufak tür balıklar afiyet ile yer.bazen çoğalıyorlr bazen tek tük kalıyorlar.tamamen yok etmen çok zor sıfırdan kurulum yapmadan.ama sayıyı çok aza indirebilirsin.
Neon Tetra İle İlgili Bazı Sorunlar
[QUOTE=WnrAquascaping]

Hocam arka plandaki asılı duran figürü nerden aldınız, bende asılı duran figür arıyorum tasarım için[/QUOTE]

Valla bu oyuncak yumurtalardan çıktı😅yakında olsan verirdim sana hediye

[QUOTE=akandemir1]
Birkaç gün sonra kayıp verdim fakat şuan herhangi bir sorun yok asıl sorunum yem için yüzeye gelmiyorlar ne yapmam gerek ?[/QUOTE]

Dibe çöken yemlere alışmışlar.illa yüzeyde yem yesinler dersen 3 gün aç bırak o 3 gün boyunca her gün bir tane batmayan yem verip gözlemle 3. güne kalmadan yüzeydeki yemlere geliceklerdir
Dış Filtre Yeterli Mi?
Hava motoru alsanız neye yarıcak ses yapmaktan başka.iç filtreye gerek yok ama canlı yüküne göre değişir ozaman elinizde olduğu için iç filtre kullanabilirsiniz ihtiyaç olursa.
Neon Tetra İle İlgili Bazı Sorunlar
Neon tetra bakmak zordur kim ne derse desin hassas canlılar.diğer tetra türleri gibi değiller.diğer arkadaşlardan sebebini ve yapılması gerekenleri yorumlarlar oyuzden sadece bunu belirtmek istedim idaam değil ama fikrim bu yönde:)

Bir süre benim gibi yavru sürü besleyebilirsin deneyimlemek için sonrasında duruma göre azaltmalar yaparsın yada türü değiştirirsin çok istiyorsan.ama iyibir bakım gözlem ve tecrübe gerektirir.dayanıklı ve izlemesi zevkli balıklar.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/242190/130920241245131.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/242190/130920241245241.jpg[/IMG]
Yavru Melek Balığı Akvaryumum
Çok haklısınız.benimkiler için alternatif yerler çok ama ilk başta böyle yavruyken alınıp mındar edilen canlılar çok oluyor görüyoruz duyuyoruz.bu tarz bir bir konuda ben yaptım oldu demekte yanlış çünkü alan gelişimleri için önemli tabi abartılmamak kaydıyla zaten hacim konusunda belirtilen kağıt üzeri ölçülere karşı olduğumu biliyorsunuz.ben baktığım canlıları sürekli gözlemlerim gerekli test kitlerim de var yetersiz olduğunda tankın suyuda bu kadar fazla canlı yüküne zaten izin vermeyecektir.bir süre daha bakıp zamanı gelince ayırcam balıkları.dediğiniz gibi belli bir tecrübe ve ekipmana sahip olmadan yavru da olsa fazla sayıda balık bakmak risklidir.bunu net olarak belirtelim.
Yavru Melek Balığı Akvaryumum
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/242190/130920240910201.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/242190/130920240910351.jpg[/IMG]

Güncel :Ufak eklemeler yapıldı balıklar maaşallah mutlu ve sağlıklı.en iyi su şartları ve beslenme sağlanıyor.yavru oldukları için yeterli yüzme alanı ve doğal ortamlarına uygun doğal dekorlar ve bitkiler mevcut.üç çeşit yem veriyorum.gerekli minaralleri tanka eklemesini yapıyorum.normalden fazla az miktarda dip çekimi yapıyorum.onların sağlıklı olması benim mutluluğum.
Dış Filtre Yeterli Mi?
Merhaba bitkiler eklenince biyolojik filtrasyona destek vericekler balık tür adetine bağlı olarak bir miktar mekanik yük yaparlar.dip çekimi sıklığı ile onu dengelersin.dış filtren tek başına kesinlikle yeterli.yüzey dalgalandorması yapıcak şekilde konumlandır

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.