ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Avoure
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
127
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
11 Saat 46 Dakika önce
Toplam Mesaj:
185 [0.47 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
58 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Arca
Doğum Tarihi:
17 Ocak 2005
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Arca

SON 10 MESAJI

Cambarellus Diminutus (cüce Kerevit
[QUOTE=giyotyn]Tebrikler. Hayırlı olsun.
Yanına balık koyarsanız geceleri teker teker avlayıp afiyetle yiyecektir.
Bilginize.[/QUOTE]
Ramshorn salyangoz ve kiraz karides dışında yanlarında herhangi bir canlı yok. Kerevitler salyangozlar saldırır diye okumuştum ama benimkilerle salyangozlar arası herhangi bir husumet yok , beraber mutlu mesut yaşıyorlar.[:)][EDIT]Avoure,2024-09-13 11:28:14[/EDIT]
Cambarellus Diminutus (cüce Kerevit
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/240503/130920240138391.jpg[/IMG]
Walstad metodu ile başladığım ama taban kurulumunda biraz daha farklı bir şekilde kurduğum akvaryumumdan bir görüntüyü sizinle paylaşmak istedim. [EDIT]Avoure,2024-09-13 01:51:13[/EDIT]
Ostracoda Hakkında
Bu canlılar hakkında bana bilgi verebilir misiniz? Bu canlılar akvaryumda kendi kendine oluşabilir mi? Yoksa dışarıdan herhangi bir yumurta ya da canlının kendisi mi olması gerekir?
70 Litrelik Fralitecoryleco Tankı
[QUOTE=mmemati]Akvaryum ölçülerinde bir hata var. Arka fon öneririm.[/QUOTE]
Evet ölçülere göre 130 litre civarı bir hacim olmalı[8)]
Dogal Akvaryum Gunlugu
[QUOTE=soapopera]Selam arkadaslar bugun youtube da ilk defa bir akvaryum sayfasina denk geldim. Beyefendi tum ezberlerimi bozdu. Sizde izlemek isterseniz asagiya link biraktim. Ben bayagi sasirdim filtre kullanmanin ve satisinin tamamen para tuzagi oldugunu ve bitkilerin dogru oldugu surece bu islemi yapacagini savunuyor. Peki sudaki akıs ne olacak sonucta balik bu kuvette yasamiyorlar dogal ortamlarinda suyun akisi var neyse yani ben anlayamadim. Sizinde yorumlariniz merak ediyorum
https://youtu.be/YKuOkw0yP0M?
si=KfEwzoH7XYcBGGnD[/QUOTE]
Father fish izleyebilirsin.Filtresiz bir akvaryumdaki amaç filtredeki bakteri kültürünün akvaryum kumunda oluşmasını saglamaktır.Yanlış bir şey söylemek istemediğim için söylemek istediklerimi burada sonlandırmak istiyorum. Eminim forumda bu konuya çok daha hakim olan birileri sizi aydınlatacaktır, keyifli hobiler.
Bu Hangi Bitki
[QUOTE=Haku]
Tesekkur ederim. Rotala turune baktim dediginiz gibi ona daha cok benziyor. Peki bunu silis kuma gomebilir miyim? Yoksa kayaya vs tuttursam gelisir mi?[/QUOTE]
Bende profesyonel bir hobici değilim ama bildiğim kadarıyla silis kum çok ince taneli ve bitkilerin kök gelişimi gerçekleşemiyor.Ben silis kum ile ponza taşını karıştırarak bir çeşit kum yapmıştım.Bana sorarsanız bence dere kumu kullanmalısınız.
Bu Hangi Bitki
[QUOTE=Haku][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/249420/190820242314181.jpg[/IMG] Merhaba herkese yaklasik 5 gun once akvaryumcudan bi bitki aldim fakat ismini bilmiyorum. Henuz akvaryuma koymadim bana turunu soyleyebilecek var mi? Ayrica bu bitki kuma gomulmeye ihtiyac duyar mi vantuzlara baglayip cama yapistirmak istiyorum cunku ince taneli silis kumum var.[/QUOTE]
Ben rotala türü olduğunu düşünüyorum.
Channa Andrao
[QUOTE=Enescetin]Bence bakilabilir yurt dışında ufak akvaryumda bakanları gördüm bence 80 cm yeterli olur[/QUOTE]
Bilemiyorum 10 20 litre gibi bir hacim farkı var ama minimum değere göre yapılmıs yüksek ihtimalle canlı yükü büyük bir canlı bazı şeyler hesaba katılarak hacim hesabı yapılıyor. Kendi keyfim için hayvanların hayatlarını tehlikeye atmak istemiyorum. O yüzden iyice araştırmam gerekiyor. Sormalıyım soruşturmalıyım.Hiçbir canlının hayatı önemsiz değil bence.

[QUOTE=Enescetin]Bence bakilabilir yurt dışında ufak akvaryumda bakanları gördüm bence 80 cm yeterli olur[/QUOTE]
Yine de fikriniz için çok teşekkür ederim.
Channa Andrao
[QUOTE=MasterChiefHakan]Bence farklı türlere yönelmeniz daha iyi olur.[/QUOTE]
Çok teşekkür ederim.Sizce ne bakabilirim?
Channa Andrao
[QUOTE=MasterChiefHakan]Küçük boyutta olmasına rağmen geniş bir akvaryumda beslenmelidir. En az 100 litre ve üzeri akvaryum hacimlerinde bakılması önerilir. Kök, kaya ve akvaryum bitkileri ile oluşturulmuş bir akvaryum kurulmalıdır.

Daha fazla ayrıntılı bilgi için:
[URL]https://akvaryumturkiye.com/channa-andrao/[/URL][/QUOTE]
Cevabınız için teşekkür ederim. O zaman başka türlere yönelmem daha iyi olacak.

[QUOTE=MasterChiefHakan]Küçük boyutta olmasına rağmen geniş bir akvaryumda beslenmelidir. En az 100 litre ve üzeri akvaryum hacimlerinde bakılması önerilir. Kök, kaya ve akvaryum bitkileri ile oluşturulmuş bir akvaryum kurulmalıdır.

Daha fazla ayrıntılı bilgi için:
[URL]https://akvaryumturkiye.com/channa-andrao/[/URL][/QUOTE]
Bilmedigim için soruyorum , emin olmak istedim akvaryuma kum ve bitki de koyacağım yani 80 litreye kadar düşücek başka türlere yönelmem daha uygun olur degil mi ?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.