ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Deniz55
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
25 Ağustos 2024 23:31
Toplam Mesaj:
98 [0.22 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
36 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Deniz Mollaoğlu
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Samsun
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Deniz Mollaoğlu

SON 10 MESAJI

Karidesler Sudan Çıkmaya Çalışıyor
[QUOTE=giyotyn]Karideslerinizi pişiriyorsunuz.
Isıtıcıyı kapatın sorununuz çözülür.
Neocaradina türleri 10 dereceye kadar serin sularda yaşayabilir lakin üremeleri durur. İdeal sıcaklık 18-24 derece aralığı.
Ayrıca sıcak sularda oksijen oranı daha düşüktür. [/QUOTE]
Isıtıcı kullanmıyorum yazın bu sıcağında tamamen havadan dolayı böyle sıcak güneş ışığı almıyor ve havadar bi oda pipo filtreyide hava taşıyla destekliyorum yeteri kadar suyun havalanması için onun haricinde bugün daha çok izledim ışık kapalı olduğu sürece hiç
Kaçma eğilimi göstermediler ama ışığı actığımda yarım saat içinde bazıları ufaktan sudan çıkmaya başladı kapattığım an normal gezmeye başlıyolar herhalde ortama tam alışamadıklarındandır soğutmak içinde çözüm arıyorum
[QUOTE=Aguamentist]1-Karidesler özellikle ilk akvaryuma konulduğu zaman bu hareketi yaparlar; stresten dolayı.
2-Akvaryumda pipo filtre vs yoksa akvaryumda oksijen seviyesi düşük olabilir.
3-Su sıcaklığı yüksek olabilir kontrol ettiniz mi? Karidesler serin suları severler.[/QUOTE]
Pipo filtre ve hava taşı kullanıyorum su sıcaklığı akşama kadar 28 29 arası dayanabilecekleri max sıcaklık zaten aksam 26 27 dereceye düsüyor
[QUOTE=ozkan61]Merhaba, balıklar ve karidesler durumdan memnun olmadıklarında bu hareketi yapar. Nedeni birçok şey olabilir. Daha büyük bir hacimli akvaryumdan küçük akvaryuma geçtiğinden alışma sürecindedirler muhtemelen. Ancak su hacmi küçük olduğundan su değerlerinde hızlı bir kötüleşme de olabilir.

Gün aşırı %25 su değişimi yapın,
Su sıcaklığına dikkat edin,
Birkaç gün bekleyin muhtemelen alışacaklardır. [/QUOTE]
Gün aşırı değişim olayını kaç gün yapayım ve biraz gözlemledim ışık açıkken baya uğraşıyolar ama kapadığım zaman hemen normale dönüyorlar sıcaklıkda bu aralar fazla 29 28 arası akşam 27 26 dereceye iniyo karidesleride daha dün ekledim su değerlerinin hemen kötüleşeceğini pek sanmıyorum ama yarın ufak bi değişim yapacağım
Merhaba 16 litre bitkili tank kurdum reeflowers bacteria feeder döktüm ve 12 gün bitkilerle beraber su döndü ondan sonra karidesleri aldim 30 dakikaya yakın damla yönetmiyle aşılama yaptım ilk gece sorun olmadı ama bu sabah karideslerden bazılarının çıkmaya çalıştığını gördüm sudan tamamen çıkıp yukarıya ulaşıyolar sonrasında geri suya geri dönüyolar sebebi ne olabilir
Karides Yumurtası Nasıl Olur ?
[QUOTE=Leof]
1karidesler yumurtayi vucudunda tasir birakma gibi bir sey olamaz
2yuzeye cikip orada kaliyorsa sikinti vardir ancak cikip inmesinde problem yok
3 o pamuklu sey yem verdiyseniz bozulmus yem olabilir [/QUOTE]
Daha hiç yem vermedim bugün aldım karidesleri yumurtaları vücudundan zamanla atiyor diye biliyodum yüzeyede cıkıp az bise bekleyip hemen aşağıya iniyolar o beyaz şey heralde alınması gereken bi madde
Karides Yumurtası Nasıl Olur ?
16 Lt tanka 6 adet bloody mary karides aldım bazılarında bolca yumurta vardı karidesleri tanka koyduktan sonra yumurta tarzı şeyler gördüm ama ne olduğunu anlamadım sizce nedir[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/240076/200820242157091.jpg[/IMG]
Karideslerin bir kısmında yüzeye çıkma eğilimi var sorun olur mu ?[EDIT]Deniz55,2024-08-20 21:58:54[/EDIT]
Akvaryum Aydınlatması Kaç Saat Olmalı
16 litre tankta moss topu christmass moss ve java fern var 7 8 saat aralığı 15watt full spectrum led kullanıyorum ama akvaryumdaki taşta ve hava taşında değişimler var kaç saat kalmalı[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/240076/170820241442231.jpg[/IMG]
Karides Tankında Su Değişimi
Merhaba 16 litre bitkili karides tankında 6 adet karides ile başlayacağım forumda ve internette biraz araştırdım dip çekimi yapmayın diyolar dip çekimi yerine suyun üstünden mi su alınmalı
Karides İçin Yem Ne Kullanılabilir
[QUOTE=Taha10]Hayır hayır suyu dinlendiriyorsunuz ya o dinlenirke içine katın dinlensin sonra su dök [/QUOTE]
Tamam işte dinlenmesi için beklediğim suya bir gün önceden gübreyide ekleyeceğim sonra bir gün bekleyip o su ile değişimini yapacağım düzenleyicimde var onu kullanmam gübreye etki eder mi
Karides İçin Yem Ne Kullanılabilir
[QUOTE=Azizdurdenn]
Su düzenleyiciniz hangisi bilmiyorum, bir şey diyemem.[/QUOTE][QUOTE=Azizdurdenn]
Su düzenleyiciniz hangisi bilmiyorum, bir şey diyemem.[/QUOTE]
Reeflowers marka kullanıyorum

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.