ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
YeniHobist14
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
34
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
6 Saat 29 Dakika önce
Toplam Mesaj:
321 [0.15 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
17 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Bir Hobist
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Bir Hobici..

SON 10 MESAJI

Low Tech Taban
[QUOTE=MCY4]

Evet low tech.[/QUOTE]
Gübre olarak ne kullanıyorsunuz hocam
Low Tech Taban
[QUOTE=MCY4]Bence tek başına yeterli, renk ve tane boyu açısından çok iyi duruyor. Alta akvaryum fotolarımı bırakıyorum[:)]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/237041/280120241827091.jpg[/IMG]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/237041/150920242152231.jpg[/IMG][/QUOTE]

Hocam akvaryumlarınız çok güzelmiş gerçekten 🥹 Low tech değil mi
Low Tech Taban
[QUOTE=MCY4]Manado yerine eurostar aquaclay de kullanabilirsiniz. Fiyat olarak daha hesaplı diye biliyorum.[/QUOTE]
Hocam peki aquaclay yeterli mi tek başına yoksa onun üzerine dere kumu vs mi olur
Low Tech Taban
Merhabalar. 100x45x55 cm akvaryumumu low tech bitkili bir akvaryuma çevirmeyi düşünüyorum. Işığımı aldım. Şimdi zemini halletmeyi düşünüyorum.
Zemini nasıl oluşturabilirim en verimli şekilde ?
Tek başına jbl manado önerir misiniz ?[EDIT]YeniHobist14,2024-09-18 16:36:03[/EDIT]
Bitkili Akvaryum Led Armatür
[QUOTE=Hidro Dinamik]
Sadece birini seçin, 3 farklı akvaryumda kullanıyorum. 😅
2 Farklı kum veya altta aktif toprak kullanacaksanız araya sineklik gibi bir bariyer koymak gerekir.

Ekleme yapayım. Yıkanmış kum bile deseler yıkayın içerisinde bayağı toz oluyor. 1-2 mm kumu un eleğiyle çeşme altına tutarak yıkayın yoksa ortalık çok dağılıyor. [:)))][/QUOTE]

Çok sağolun hocam ☺
[QUOTE=Hidro Dinamik]
3 farklı akvaryumda kullandıklarım;
-Reeflowers black sand 1-2mm
-Aquamins black sand 1.5mm
-Dere kumu 3-4mm

Nötr olduklarından yarar veya zararları yok. Siyah kumların demir içerikli olmasının zararı yokta yararı var mı tartışılır, kendim sıvı gübre ekliyorum.
[/QUOTE]

Hocam sizce karma mı yapayım yoksa üçünden birini mi seçeyim
[QUOTE=Hidro Dinamik]
Hightech ve CO2 dediğiniz için belirteyim.
CO2 ekleyip zemin bitkisi denemeyeni şu forumda görmedim. Orta-yüksek ışık gereksinimi olanlarda merceksiz ledler 30, taş patlasın 40 cm yükseklikteki akvaryuma yeter.

Zemini çok yüksek tutmak hem hacimden çalmak hemde kaba bir görüntüye sebep olabilir. Arka kısımlar hoş dursada önde 6 8 cm üzerindeki taban yüksekliği göze çok takılıyor.
CO2 ve ışık dengesini sağlamak bu hacim ve yükseklikte zor olacağından yosun sorunu yaşamanız muhtemel.
Lowtechte kalıp en fazla çürüyen bitkileri çıkarmak çok daha kolay olur.
Tabii tercih sizin, deneyip tecrübe etmek isteyebilirsiniz.[/QUOTE]
Hocam high tech kurulum maliyetinden ve tecrübe eksikliğinden dolayı low tech kurulum yapmaya karar verdim 😅 Zemin kumu açısından ne önerirsiniz low tech için
[QUOTE=Hidro Dinamik]
Bütçesi yetenlerin en sık tercih ettiği marka. Hatta yanında yıldız regülatörün adıda çok anılır. [:)))][/QUOTE]
Teşekkür ederim hocam 😊
[QUOTE=Hidro Dinamik]
Hightech ve CO2 dediğiniz için belirteyim.
CO2 ekleyip zemin bitkisi denemeyeni şu forumda görmedim. Orta-yüksek ışık gereksinimi olanlarda merceksiz ledler 30, taş patlasın 40 cm yükseklikteki akvaryuma yeter.

Zemini çok yüksek tutmak hem hacimden çalmak hemde kaba bir görüntüye sebep olabilir. Arka kısımlar hoş dursada önde 6 8 cm üzerindeki taban yüksekliği göze çok takılıyor.
CO2 ve ışık dengesini sağlamak bu hacim ve yükseklikte zor olacağından yosun sorunu yaşamanız muhtemel.
Lowtechte kalıp en fazla çürüyen bitkileri çıkarmak çok daha kolay olur.
Tabii tercih sizin, deneyip tecrübe etmek isteyebilirsiniz.[/QUOTE]

Hocam değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.
Uzunca süredir bu hobideyim ve güzel bir bitkili akvaryum hep hayalimdi. Akvaryum değiştirme şansım da olmadığı için sanırım co2 sistemli bir akvaryum ile deneme yapacağım gibi duruyor😊
Tüp olarak Bks markası hakkında bilginiz var mıdır peki acaba
Co2 Tüp
Akvaryumumu bitkili akvaryuma geçireceğim. Akvaryumumun boyutları 100x45x55cm.
Bks Markasının 2.7 veya 5 kg lık co2 tüplerini almayı düşünüyorum da önerir misiniz başka öneriniz olur mu?
Regülatör difüzör için marka önerileriniz neler olur acaba?
Cevaplarınız için teşekkür ederim

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.