ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
fishyy
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
12
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
12 Saat 50 Dakika önce
Toplam Mesaj:
67 [0.40 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
60 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
rana çevik
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

rana çevik

SON 10 MESAJI

Yeni Başlamak
aynı şekilde 15 lt ilk akvaryumda betta bakıyorum bir sürü sorun çıkıyor forumdakiler ilk olarak hacminin küçüklüğünden vuruyorlar basit olsun diye küçük almıştım meğer daha zormuş .eğer imkan varsa büyük yapılmalı ama size kendi akvaryumumu göstereyim [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/244076/120620242116091.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/244076/120620242116091.jpg[/IMG]
Beta Balığımın Pulları
[QUOTE=MasterChief]
Akvaryuma koyabilirsiniz fakat tedavi için oranı fazla olan banyo yaptırın. Acil olan durumu düzeltmezseniz black water akvaryumunuza koyacak balık olmayacak elinizde. Ayrıca uzun vadede çayın akvaryumda durması zararlı olabilir, araştırmalısınız, bilgim yok o konuda.[/QUOTE]
zaten fazlasıyla üzülüyorum ve elimden geleni yapıyorum teşekkürler.yarın ilaç tedavisine başlayacağım zaten
Beta Balığımın Pulları
[QUOTE=MasterChief]
Deneysel olarak her gün bir kez tuz, akabinde bir kez çay banyosu yaptırın. Benim hiçbir balığım bu şekilde tedaviye ihtiyaç duymadığından ben deneyimlemedim.[/QUOTE]
çayı direkt akvaryuma koymayı düşünmüştüm hem blackwater ımsı olur diye ama
Beta Balığımın Pulları
[QUOTE=MasterChief]Tuz banyosunu her gün bir kez yapabilirsiniz. Suyu akvaryumdan alabilirsiniz. Çaydan kastım demleme siyah çay *. Kaynar su döküp su sıcaklığını 30'un üzerine çıkarmamaya dikkat edin. Malakit yeşili banyosu da yaptırabilirsiniz.

[K]Sera Ectopur[/K]
Tatlı ve tuzlu su akvaryumlarında mantar ve parzit mücadelesinde kullanılır, bünyesinde serbest oksijenli tuz mineralleri içerir, oksijeni uzun süre suda barındırır, ayrıca tedavi sonrası balık stresinin giderilmesi içinde kullanılır.
Bir akvaryumda ektoparazit ve mantar gelişiminin ,fazla yüklenmeden doğan stres, birbirlerine uygun olmayan balıkların kombinasyonu, çok yüksek veya çok düşük sıcaklık,dengesiz beslenme gibi bir çok soru olabilir, sürekli oksijen yetersizliği hem balık hem de bitkiler için diğer bir sorun olarak ortaya çıkar. Diğer bir özelliği ise tatlı ve tuzlu su akvaryumlarında özel içeriği sayesinde sürekli bir iyileşme sağlar.

[K]Sera Mycopur[/K]
Tatlı su akvaryumlarında saprolegnia (mantar) galsame, solungaç ve deri fluke’leri tedavisinde kullanılır. Bu parazitler tipik özellik olarak yumurtlama kuluçka larva ve yetişkin evrelerinden geçen parazitleridir.

[K]Sera Costapur[/K]
Tatlı su ve tuzlu su akvaryumlarında Ichthyophthirius multifiliis ve diğer tek hücreli dış parazitlere karşı su hazırlayıcı ilaç. Beyaz benek hastalığına neden olan patojen ve ek hücreli cilt parazitlerine ve aynı zamanda mantar enfeksiyonlarına (mikozlar) karşı su filtresi. Akvaryum, tedavi esnasında karartılmalıdır. Tedavi süresince aydınlatma kullanılmaması tavsiye edilir. Karides ve salyangozların bulunduğu akvaryumlar için kullanılamaz.

*: [URL]https://www.akvaryum.com/Forum/akvaryumda_cay_kullanimi_ve_kullanim_oranlari%28yenilendi%29_k518985.asp[/URL][/QUOTE]
ayrıntılı açıklama için teşekkür ederim. çayla ilgili yazıyı okudum. bunu catappa yaprağı gibi düzenli suya ekleme olarak değil de bir tedavi gibi anlatmış her gün su değişimi yaparak ekleyin vs dediği içi öyle anladım ben ama ne kadar süre devam edeceğiz buna ?
Beta Balığımın Pulları
[QUOTE=Ehtiyar]Bizler sadece gösterdiğiniz, sunduğunuz kadarıyla bilebiliyor ve yorumlamaya çalışıyoruz. Bütün detayları ve süreci bilen sizsiniz. Daha önce bakmadıysanız buraya :
https://www.akvaryum.com/Forum/yeni_tank_sendromu_ve_azot_dongusu_k877167.asp vede buraya:
https://www.akvaryum.com/Forum/betta_hakkinda_hersey_k229181.asp
Bir göz atın belki daha işinize yarar.
[/QUOTE]
balığı almadan önce okumuştum tekrar göz atayım teşekkürler
Beta Balığımın Pulları
[QUOTE=Ehtiyar]Merhaba, maalesef balığınızın durumu iki ay öncesinden epey kötü. Yanlış, ters giden birşeyler var demek ki. En baştan başlayarak tankınızın ve balığınızın koşullarını tekrar kontrol edin, hastalanmasına yol açan sebepleri bulup gidermek zorundasınız. Yoksa arkadaşlar önerilerini sağolsunlar yapmışlar. İşe de yarar ama bir kaç ay sonra yine aynı, benzer sorunlar olacağa benziyor. Sağlıklı ortam, sağlıklı balıklar. [/QUOTE]
teşekkür ederim ama nerede hata yaptığımı bulamıyorum maalesef
Beta Balığımın Pulları
[QUOTE=MasterChief]Tedaviye dair başka öneride bulunamayacağım, bilgim olmadığı için. Ancak, balığın tedavi edilmezse ölebileceğini öngörüyorum. Sırtında iltihaplı enfeksiyon olduğunu tahmin ediyorum. Yukarıda önerilen tedaviyi acilen uygulayın. Karantina için tank temini ile vakit kaybetmeyin, 5 litrelik pet su şişesinde (tam doldurmadan) tedaviye başlayabilirsiniz. İlacınız yoksa hemen satın alın, o gelene kadar kaya tuzlu suda 5-10 dakika banyo yaptırabilirsiniz. Yeni demlenmiş çay ekleyeceğiniz su ile de banyo yaptırabilirsiniz. Banyoları ayrı bir kapta ve 10 dakikayı geçirmeden yapın, tuz fazla atmayın, banyo yaptıracağınız 4 litrelik suya 1 tatlı kaşığı kadar atabilirsiniz. Geçmiş olsun.[/QUOTE]
teşekkür ederim kuruk erimesi geçmişi vardı bactofish biraz iyi gelmişti ama yine niye böyle oldu anlamadım. elimde akvaryum tuzu var onu da kullanabilirim bu banyo suyunu her gün yenilemem gerekiyor mu? suyu akvaryumdan mı almalıyım?çay derken normal siyah çay mı ?ve son olarak ilaç olarak sera baktopur , costapur ve crystalpro nitrozone önerenler oldu hangisi en etkili olur
Beta Balığımın Pulları

Tamamdır deneyeceğim ama şuan sorunu ne . veya teşhisi ne. onu çözmezsem tekrarlanır çünkü

[QUOTE=tafocan]metilan pek işe yaramaz sera costapur temin edip kullanım klavuzuna uyun.yüzde 50 su değişimi be ısıyı kademeli 30 c yapın yemleme yapmayın 2 gün kadar.akvaryumu karartın.daha etkili olur [/QUOTE]
ayrı bir yerde yapsam çünkü salyangozum da var ona zarar verirmiş.ya da salyangozu mu çıkarayım. kullanım aşamalarını detaylı yazabilir misiniz iki gün ilaçla bekletip sonra su değişimi yapıp ısı ve ışığı normale mi getireceğim
Beta Balığımın Pulları
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/244076/120920241319511.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/244076/120920241320121.jpg[/IMG]
sırtının üst kısmında pullarında bir gariplik var bir kaç kez metilen mavisi sürdüm ama hiçbir şey fark etmedi iki ay kadar önce kuyruk erimesi de başladı bactofish vs kullandıysam da eski haline dönmedi ne yapabilirim
Betta Balığımda Kuyruk Erimesi
[QUOTE=Ehtiyar]Merhaba, geçmiş olsun, sanki düzelme var gibi. Su değişimlerine, filtrasyona, bitkilendirmeye ,kısaca ortamını sağlıklı tutmaya dikkat ederseniz ilaç kullanmaktan daha iyi sonuç verebilir. Biraz su üstü bitkiside ekleyebilirsiniz isterseniz hem fazla nitratı alır hemde betaların sevdiği hafif loş ortamı sağlar. Keyifli, sağlıklı hobiler.[/QUOTE]
evet düzeliyor yavaş yavaş. ilk tankım hala araştırıp öğreniyorum öğrendikçe daha da iyileştirmeye yanlışlarımı düzeltmeye eksiklerimi gidermeye çalışıyorum teşekkürler tavsiyeniz için

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.