ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Leskova
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
13
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
21 Ağustos 2024 23:12
Toplam Mesaj:
63 [0.10 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
9 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Erdem Aydın
Doğum Tarihi:
25 Haziran 2006
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

50*25*30H Bitkili Beta- Karides Akvaryumu

SON 10 MESAJI

Şelale Filtre Debisi
[QUOTE=Ehtiyar]Merhaba, şelale fitreler kabarcık yapmaz gerek te yok sağladığı akıntı yeterli oksijeni eritir suya. Su seviyesini biraz daha yükseltebilirsiniz daha iyi çalışır. Debi vanasını bilerek mi kıstınız?[/QUOTE]
Test ediyordum, debi en son orada kalmış. Motordaki suyu mu yükselteyeyim yoksa akvaryumun mu?
Şelale Filtre Debisi
Dostlar Selam. Akvaryumumda iç filtreden Dolphin H-100 modeline geçtim. Ama sanki yeterli oksijen sağlamıyormuş gibi geliyor. Hiç kabarcık çıkmıyor. Motor haznesine fazla mı su doldurdum acaba?[IMG]null[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/237685/180820241429301.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/237685/180820241429431.jpg[/IMG]
Balık Türü Önerisi
Selam Dostlar! Şuanda sahip olduğum akvaryumu bozup 65 litrelik yeni bir akvaryuma geçmeye karar verdim. Elimdeki Bettayı bırakmak istemiyorum. Neon Tetrayla yaşayabileceğini gördüm forumlarda. Sizce Neon Tetra sayısı kaç olmalı? Çöpçü veya başka bir tür ekleyebilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Pengasus Sorunu
[QUOTE=Ali Selim Kadan]Sizde haklısınız ama bahsettiğim gibi öğrenciyim daha büyük bir hacime geçemiyorum[/QUOTE]
Tür değişikliğine gidebilirsiniz. Yapay bitkileri çıkarıp yerine canlı bitki dikebilirsiniz.
Pengasus Sorunu
Dostum petshoptaki balıklar 3-4 ay hep aynı balıklar olarak kalmıyor ki. Sürekli bir devir daim var. Satılanın yerine yenisi geliyor. O nüfus kalabalığı balığın bağışıklık sistemini yıkabiliyor ancak hasta olmasına fırsat olmadan sen alıyorsun sen de hasta oluyor. Böyle düşün.
Zor Durumdayım Suda Yanlışlık
Akvaryum boyutunuzun balıklarınız için yetersiz olduğunu belirteyim öncelikle. Suyun bulanıklaşma nedeni, suyu hızlı döktüyseniz kumun kalkmasına neden olmuş olabilir. Şu an bir bulanıklık var mı?
Zor Durumdayım Suda Yanlışlık
[QUOTE=Ali Selim Kadan]

Balıkları akvaryuma koymak zorunda kaldım çünkü koyduğum kapta bir sürü dışkı vardı ve zor nefes alıyorlardı. Ama yinede bundan sonra yapacağım şeyleri bana anlatan biri olursa çok mutlu olurum.[/QUOTE]
Yapay bitkileri çıkarınız, zamanla suya salınım yaparlar balıklarınızı olumsuz etkiler. Akvaryumun kapasitesini ve balık türlerini yazar mısınız?
Adi Salyangoz Sorunu!
Selamlar dostlar,
Betta akvaryumumda ani nüfus patlaması sonucu, muhtemelen yumurtadan çıktılar, adi salyangoz sayısı kontrolden çıktı. Elle toplamaya çalıştım olmadı , katil salyangozlar ekledim olmadı. Şu an muhtemelen 100'ün üzerinde salyangoz var ve görüntü kirliliği oluşturuyorlar. Bunlardan nasıl kurtulacağım [:(]
Katil Salyangoz Yumurtlamasını Engelleme
Dostlar Selamlar,
Akvaryumumdaki adi salyangoz istilası için bir adet katil salyangoz almıştım. Zaman geçtikçe bir tanenin yeterli olmadığını ve adi salyangoz sayısının daha da arttığını fark ettim. Şimdi 2-3 tane daha katil salyangoz eklemeyi düşünüyorum ama forumdaki okuduklarıma göre hızlı üreyen canlılarmış. Bir salyangoz popülasyondan kurtulmaya çalışırken diğerinin oluşmasını nasıl engelleyebilirim?[:)]
Karides Ve Betanın Yanına Balık Önerisi
Herkese Selamlar! 35 lt bitkili karides- beta akvaryumu sahibiyim. Karideslerin saklanması için yeterli alana sahibim. Akvaryuma birkaç adet Ember Tetra eklemeyi düşünüyorum. Akvaryumda yoğunluk açısından veya anlaşmazlık bakımından bir problem çıkar mı?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.