ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ykaya.
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
15
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
15 Saat 51 Dakika önce
Toplam Mesaj:
34 [0.05 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
7 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Yasin Kaya
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Yasin Kaya

SON 10 MESAJI

Japon Balığının Kuyruğunda Kanlanma
Balık mantar kapmış büyük bir ihtimalle. Benimde başıma gelmişti bu ilacı önerdiler kullandım etkili de oldu balıgım iyileşti. Şimdiden geçmiş olsun :)
https://www.canlipetshop.com/deep-acrifish-drop-30-ml-balik-mantar-hastaliklari-ilaci
Isıtıcı Ayarını Bir Türlü Yapamadım
Isıtıcının termostatı bozuk büyük bir ihtimalle. Isıtıcınızı değiştirmeniz gerek
Japon Balığı Çok Hızlı Davranıyor
Yemi günde bir kez balıkların tüketebileceği kadar vermeniz yeterli olacaktır. Birinci olarak şunu söylemek istiyorum akvaryumunuz japon balığı beslemek için çok küçük. İç filtre akıntı yaratan bir filtredir akvaryumunuzda küçük olduğu için iç filtre balıkların hareketini zorlaştırmaktadır. Size tavsiyem mutlaka daha büyük bir akvaryuma geçmenizdir. Bu büyüklükte akvaryum ve iç filtre balıklara işkence olacaktır. Akvaryum değiştirme imkanınız yoksa bile en azından iç filtre yerine ufak bir pipo filtre alabilirsiniz. Bu sorununuzu giderecektir. Ancak dediğim gibi akvaryumunuzu mutlaka değiştirmelisiniz.
Balığım Şişti
Görünüşe göre balığınız dropsy olmuş. Baya da hastalık ilerlemiş gibi. Kurtulması çok zor bir hastalık. İnternetten tedavi yöntemlerine bakabilirsiniz.
43 Lt Akvaryumda Ne Beslenebilir?
Haklısınız :d Kaç moli besleyebilirim ? Birde karides bakımı zor mu ? (Şimdiden teşekkür ederim)
Hayatımda hiç karides beslemedim. Başka hangi türler beslenebilir?
43 Litre Küp şeklinde bir akvaryumum var. Bitkili bir akvaryum yapacağım. Daha önce Lepistes beslemişliğim var. Bu sefer farklı bir tür beslemek istiyorum. 43 LT bir akvaryumda ne besleyebilirim?
Elodea Bitkisi
Balığa gerek yok. Ancak iyi ve güzel büyümesini istiyorsanız gübre kullanırsanız iyi olur. Zorunlu değil ama bitkilere çok iyi geliyor.
Hamile Lepistes
Dişiler neredeyse her zaman hamiledirler. Ama hamilelik başlarında herhalde sonlarına doğru karnı patlıyacak gibi şişiyor ve hızlı nefes alıp veriyor. Daha var yani doğurmasına.
Balığın Üstünde Kırmızı Birşey Var
Mantar olmuş. Petshopdan acrifish drop deri losyonu ilacını alırsanız arkasındaki talimatlara göre kullanırsanız mantar gidecektir balığınız iyileşecektir. (Herhangi bir balık için üretilmiş mantar ilacı da olabilir)[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/237332/090320231950571.jpg[/IMG]

Petshoplarda bulamazsanız https://www.hepsiburada.com/deep-fix-deepfix-acrifish-drop-mantar-ve-parazit-giderici-30-ml-pm-HBC00000FJZLA buradan alabilirsiniz

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.