ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
akandemir1
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
64
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
1 saat 43 dakika önce
Toplam Mesaj:
272 [0.36 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
153 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Abdulaziz Kandemir
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Giresun
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

100.40.50 Bitkili Melek Akvaryumu 50.50.50 Nano Tuzlu Su Akvaryumu 40.40.40 Bitkili Tetra Akvaryumu 40.40.40 Apistogramma Kakadu 40.40.40 Bolivyan Ramirezi 40.40.40 L144 safkan mavi göz tül vatoz üretimi 120.50.50 Tropheus Duboisi Maswa

SON 10 MESAJI

Akvaryumun Camında Ki Canlı
[QUOTE=tafocan]

Kafası belirginse planaryadır.bunlar birbirine benzeselerde farklı işler ve bölgelerde yer alır.bunları tüketen balıklar var.dip çekimlerini ve su değişimini bir süre sıklaştır ve düzenli yap çokca varsa tankında vakit kaybetme yüzde 50 su değişi mi ile işe başka.aşırı yemlemeden kaçın.ilaç ile tedavide net çözüm olamıyabiliyor ve dengeyide bozması cabası çok inatcı ve dayanıklar.ufak tür balıklar afiyet ile yer.bazen çoğalıyorlr bazen tek tük kalıyorlar.tamamen yok etmen çok zor sıfırdan kurulum yapmadan.ama sayıyı çok aza indirebilirsin.[/QUOTE]
hangi balık yer bunları ? ya da jiletle almayı denesem[EDIT]akandemir1,2024-09-13 21:35:23[/EDIT]
Akvaryumun Camında Ki Canlı
Dostlar akvaryumumun camında böyle çok küçük planarya mi bilmiyorum ama surungen birşey görüyorum fotoğrafını cekemiyorum camda surunerek gidiyor nedir acaba ve nasıl yok ederim
Sıvı Gübreyi Günlere Bölebilir Miyim ?
[QUOTE=Legendry]Zaten normal şartlarda aslında hiçbir şey kullanmayabilirsiniz doğru olan budur. Klor gidericiyi dinlenmiş su derdinden kurtulmak için kullanıyoruz onun harici hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Mineral, vitamin vsvs tercihinize kalmış fakat kimyasallara ihtiyacınız yok.[/QUOTE] Tamamdır teşekkür ederim neon tetralar için önerebileceğiniz birşey var mı ?
[QUOTE=Legendry]Clear direkt olarak akvaryuma uygulanır berrraklık problemi var ise gerçektende etkilidir. Diğeri ben onu da akvaryuma döküyordum fakat akvaryuma koyacağınız kovaya döküp 10 dk beklerseniz klor hızla yok olur. Ayrıca kloru iyi uçurmanın bir yolu çok iyi bir havalandırmadır kovanın için hava motoru koyup çalıştırın döktüğünüz sıvı ile birlikte direkt uçacaktır.[/QUOTE]
Akvaryumumu profilimde bakabilirsiniz berraklığı yerinde olması lazım
[QUOTE=Legendry]Musluktan su doldurduğunuzda Reeflowers Effective Conditioner kullanabilirsiniz klor uçurucudur. Ayrıca filtre temizliği yapıyorsanız bakteri besleyici kullanabilirsiniz ( bakteri kültürü oluşturucu değil ). Berraklık için aquaclear kullanabilirsiniz filtreye tutunamayan maddeleri tutar. Musluk sularında ağır metaller olmaz, klorda ağır metalleri yok etmek için kullanılmaz bakterileri vsvs gidermek için kullanılır siz sadece klor giderici kullanmanız yeterli. Ph ölçümü yapmadan ph değiştiren ürünleri kullanmak doğru değildir. Sürekli aynı bölgenin suyunu kullanacağınız için o ph uyum daha iyidir, yok hassas bir canlı ise ph veya ph dengesi çok problemli bir bölge ise o zaman ölçülerek kullanılır.

Gübreleri istediğiniz gibi bölebilirsiniz hatta farklı günlerde kullanmanız daha iyidir sadece su değişiminden 1 gün önce kullanmanız fazla bitkiniz yok ise biraz gereksiz.

Ayrıca ben çok hassas canlılar dışında su dinlendirmiyorum. Akvaryum a dediğim ürünü döküyordum fakat doğru kullanım kovadayken effective conditioner döküp 10-15dk bekleyip sonra akvaryuma boşaltmaktır.[/QUOTE]
Tamam o zaman effecitve conditioner ve aqua Clear alirim en yakın zamanda peki bunları nasıl kullanmalıyım effectivi dinlendirdigim suya mi koyayım ?
[QUOTE=Ehtiyar]Merhaba, içme suyunda zararlı ağır metaller olmaz, olsa zaten içme suyu olmaz. Suda eser miktarda bulunan metal, ametallerde canlıların ve bitkilerin ihtiyaç duyduğu maddelerdir.[/QUOTE]
Çeşmeden dolduruyorum direkt o zaman gerek yok teşekkür ederim
Neon Tetra İle İlgili Bazı Sorunlar
[QUOTE=TTuna]

Bu balıklar Türkiye' deki çiftliklerde üretiliyor. Çeşme sularına alışkınlar o yüzden ph düşürmenize gerek olduğunu düşünmüyorum.[/QUOTE]
Tamamdır peki neonlar ile ilgili sağlıklı yaşayabilmeleri için başka önerebileceğiniz birşey var mı
Neon Tetra İle İlgili Bazı Sorunlar
[QUOTE=TTuna]Akvaryuma alışmaları için biraz zaman tanıyın yemlemeyi akvaryumun karşısına oturup da yapın sizi görmeye alışsınlar. Ben Sera kurutulmuş kan kurdu ile besleme yapıyorum yem suda batmadığı halde dipden ok gibi fırlayıp yüzeyden yemi yiyorlar.
Sadece alışmalarını bekleyin seyir zevki yüksek balıklardır.[/QUOTE]
Tamam deneyeceğim ve bir sorum daha olucak neon lar için https://www.ozelyem.com/reeflowers-ph-minus-85-ml-ph-dusurucu şunu kullansam ph düşürmek için yararlı olur mu?
[QUOTE=Hidro Dinamik]
Su dinlendirmeyi unuttuğum da reeflowers effetive conditioner kullanıyorum, kolaylık oluyor.
Yalnız akvaryum hacmine göre değil ekleyeceğiniz suyun miktarına göre oranlamak gerekiyor. [/QUOTE]
Ben suyu baya dinlendiriyorum sadece içinde bulunan ağır metallerden kurtulmak için almayı düşündüm
[QUOTE=Hidro Dinamik]
Maalesef bilgim yok. Neon tetralarıda bilmem ama düşük ph istemiyorlar diye hatırlıyorum. Gerçekten ihtiyaç varsa bu tarz ürünlerden ziyade ağaç kökü, catappa yaprağı gibi doğal ürünler bana daha cazip geliyor.[/QUOTE]
Su düzenleyici alsam peki değiştireceğim suya koyabilir miyim

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.