ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ahmetfiratozkaya
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
654
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
1 saat 52 dakika önce
Toplam Mesaj:
728 [0.55 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
93 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet Fırat Özkaya
Doğum Tarihi:
29 Şubat 1984
İl:
Konya
Meslek:
Ticaret gemilerinde Uzakyol Baş Mühendis
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

—Ahmet Fırat Özkaya— 125 lt 1 adet japon, 10 adet midye, 5 adet nerite. 80lt 1 betta ve çeşitli salyangoz. 25 lt karides . 10lt bitkili fanus ve salyangoz.

SON 10 MESAJI

Balığımın Üzerindeki Isırık İzine Benzer Bişey
Japon balıkları birbirlerine zarar vermez ama sizin onlara sunduğunuz şartlar balıklara zarar veriyor. Sizin en başta enaz 80 lt bir akvaryum ve bir filitreye ihtiyacınız var . Maalesef sağladığınız şartlar çok kötü. Bu balıklar iyi bakıldığı taktirde 15,20 sene yaşayabilen canlılar, şu şartlarda bir sene yaşayamayabilirler.
Bakteri Kültürü
Balık kendi gözü kadar birkaç parça yese doyar. Sabahakşam bu şekilde verebilirsiniz.
Bakteri Kültürü
Umarım ölmezler azar azar besleyin. 😊
Bakteri Kültürü
Lepistes besliceksiniz az balık alın üreyecekler zaten.
Bakteri Kültürü
Sizin kullandığınız bakteri düzenleyici, yeni kurulan akvaryumlar için gereksiz bir ürün . Dün size bu yüzden sordum siz başka bir ürün adı söylediniz. Sizin kullanacağınız ürün sera nitrivec vs olmalıydı. Şuanda kullandığınız ürün oturmuş akvaryumlarda oksijensiz ortamlarda yaşayan nitrat ile solunum yapan bakteriler için besin kaynağı ve sizin için son derece gereksiz.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/229265/130920241919431.jpg[/IMG]
Isı
[QUOTE=IgorVladimir]Esenlikler. 27 derece sıcaklık üst sınıra yakın bir değer. Teoride fazla olmayabilir. Ancak pratikte metabolizma hızlandırıcı etki yapacaktır. Bu da üreme, sindirim, büyüme, tokluk süresi vs. doğrudan etkiler. İdeal su sıcaklığının 23-25 dereceler olduğunu düşünüyorum.[/QUOTE]
27 derece evet üst sınırlarda ama ekstra soğutma girişimi alet , edevat , ekstra ses , ekstra donanım ve elektrik faturası gereksiz. Bu canlılar bu sıcaklıkları kaldırır ve önümüz kış. Tropik canlı bunlar 25_27 cennet gibi. Bu konu ile alakasız fakat öğrenmek istediğim ve bilgisi olup paylaşanlar olursa minnattar olurum. Ben ticaret gemilerinde baş mühendisim ve şuanda kızıldenizde yemen limanındayım burda deniz suyu sıcaklığı 34 derece ve kızıldenizde kıyı resif sıcaklıkları ortalama bu sezonda 32 derce , sorum şu bu sıcaklıklarda tuzlu su resif kurulamuyor fakat biz resifide tuttuğumuz balıklarıda görüyoruruz nasıl oluyor.
Göl Akvaryum Aydınlatma
Bence bitki olmayacaksa tam budur . Fazlası fazla olur temaya uygun olmaz bence.
Isı
Evet söylediğiniz bakteri kültürü fakat koku yaptığını hiç duymadım . Son kullanma tarihine dikkat edin geçmiş olabilir yada ürün bozuk olabilir kapağı açınca kötü kokuyor mu? Eğer kokmuyorsa yada aynı koku değilse (keskin rahatsız edici )üründen değil akvaryumdan kaynaklı koku olabilir. Ozaman da akvaryum suyunuzu irdelemeniz gerekir yanlış bişeyler olabilir.
Isı
Adı ne ?
Isı
Sıcaklık çok fazla değil. Bakteri ilacı dediğiniz ne?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.