ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
giyotyn
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
717
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
11 Saat 10 Dakika önce
Toplam Mesaj:
651 [0.45 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
13 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
aslan ancir
Doğum Tarihi:
19 Ocak 1978
İl:
Tekirdag
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

aslan ancir

SON 10 MESAJI

Cambarellus Diminutus (cüce Kerevit
Tebrikler. Hayırlı olsun.
Yanına balık koyarsanız geceleri teker teker avlayıp afiyetle yiyecektir.
Bilginize.
Beyaz Benek
Bu illetle ilgili bulabildiğim en kapsamlı ve tutarlı video bu.
[URL]https://youtu.be/Vvlo2GD7bO0?si=bqF2jVd5epafTCgf[/URL]
Oturmuş Tankta Beyaz Benekten Kurtulma
UV lamba hayat kurtarır.
5 adet severum balığımı 3-4 gün içinde kaybettikten sonra bu çareye yöneldim. Kesinlikle faydasını gördüm.
Benim akvaryumum yandan sump'lı olduğu için motorun yanına koydum. Lambanın ışığı kesinlikle akvaryumdaki canlılara temas etmiyor.
Dış filtre kullananlar için ise şöyle bir "kendin yap" methodu var. Uygulayabilirsiniz.
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=z4883-p94yo[/URL]

Tedavi yöntemi için ise şu arkadaşın önerileri son derece yerinde.
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=Vvlo2GD7bO0[/URL]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/225665/310820240016511.jpg[/IMG][EDIT]giyotyn,2024-08-31 00:34:15[/EDIT]
Bu Tüpe Bu Regülatör Olur Mu?
Birbirlerine uymasın diye dişleri ters açıyorlar bildiğim kadarıyla.
Akvaryum Camında Oluşan Bombe
100-40-50h boyutlarında 6mm camdan yapılmış akvaryumu 10 sene kullandım ve kesinlikle böyle bir bombe vs görmedim.
Tabi benimki alttan üstten kayıt kuşaklıydı ve dış kenarlarda köşebent vardı.
En son sol kenarı çatladı, o şekilde de 2 yıl kadar kullandım ama sonunda kaldırıp kendime 8 mm camdan yeni akvaryum yaptım.
Kayıt kuşak önemli.
Ev ortasında 150 lt'lik dinamit var gibi sizin akvaryum. Ne zaman patlar belli değil.[EDIT]giyotyn,2024-08-23 11:01:45[/EDIT]
Karidesler Sudan Çıkmaya Çalışıyor
[QUOTE=Deniz55]
Isıtıcı kullanmıyorum yazın bu sıcağında tamamen havadan dolayı böyle sıcak güneş ışığı almıyor ve havadar bi oda pipo filtreyide hava taşıyla destekliyorum yeteri kadar suyun havalanması için onun haricinde bugün daha çok izledim ışık kapalı olduğu sürece hiç
Kaçma eğilimi göstermediler ama ışığı actığımda yarım saat içinde bazıları ufaktan sudan çıkmaya başladı kapattığım an normal gezmeye başlıyolar herhalde ortama tam alışamadıklarındandır soğutmak içinde çözüm arıyorum[/QUOTE]
O zaman besleniyorlar. Işıkla oluşan planktonları topluyorlar. Korkacak bişey yok.
96 Lt Bitkili Modül Led Aydınlatmam
Alüminyum kompozit levha kullansanız daha uygun olurdu ısı dağıtımı açısından. Ledlerin ömrünü uzatır.
Piyasada istenen ölçülerde kesip gönderen alışveriş siteleri var ve pleksiglas ile hemen hemen aynı fiyatlardaydı en son baktığımda.
Bunun dışında elinize sağlık güzel iş çıkarmışsınız.
Balıksız Akvaryumda Bakteri Oluşumu
Günde bir kez sanki balık varmış gibi çok az yem atın, üç günde bir 2 lt kadar su değişimi yapın, yeterli. (Su değişimi nedir nasıl yapılır, bildiğinizi varsayıyorum)
İki hafta kadar böyle devam edin suyunuz hazır.
Balığımın Anüsündeki Ne
Kabızdır. Yemi azaltın ve çeşitlendirin. Başka yemler deneyin yani.
Günde sadece iki kez (sabah-akşam) yemleyin ve sadece tüketebilecekleri kadar yem verin.
Ayrıca haşlanmış bezelye kabızlığı gidermede iyi iş görüyor fakat şahsen ben artık pek tercih etmiyorum. Yemi kısınca ve kaliteli yem kullanınca böyle sorunlar yaşamıyorum.
Balığınızın türüne uygun Tropical marka yemleri tavsiye ederim.
Balıklar Midye Yi Yemişler
Tatlı su midyeleri akvaryumlar için uygun canlılar değildirler. Doğada 10 derece civarı soğuk sularda yaşarlar. Bizim akvaryumlardaki balıklarsa 25-27 derece civarlarında yaşıyorlar.
Ben de maalesef geçmişte bir kaç midye bakmıştım.
En fazla bir ay kadar dayanabiliyorlar sıcak sulara. Sonrasında ölüp kabuklarını açıyorlar ve etleri akvaryumda çürüyor. Yani ölmüş bir midyeyi bir an önce çıkarmalısınız. Berbat kokarlar

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.