ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Hakan ARP
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
47
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
18 Ağustos 2024 23:08
Toplam Mesaj:
476 [0.11 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
25 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Hakan ARPACIOĞLU
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1977
İl:
Eskisehir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Hakan ARP Msobo MAGUNGA TROPHEUS CARAMBA BISHOP DEMOSONİ Bitkili kardinal neon ve kiraz barb

SON 10 MESAJI

Çalışma Masası 80lt Akvaryumu Taşırmı
Merhaba,

Akvaryum + su + kum + belki kaya bence en az 70 kg olur kilonuzu bilmiyorum ama kendinizi düşünün 80 kg olsanoz ayakta o masanın üstüne çıkar mısınız?
Belki sorum saçma gelmiş olabilir. Ben bu riske girmezdim. Ahşap parçalar arası Bağlantı parçaları metal kaynağı gibi boşluksuz bir birleşme sağlamaz. İl

Sağlıklı balıklar
Japon Balığı Suyu Çok Kirli
Merhaba,

Akvaryum hacmi 25 litreyse betta bakabilirsiniz.

Sağlıklı balıklar
Japon Balığım Suda Hareket Etmekte Zorlanıyor
Merhaba ,

Aynı konuyu iki krz açmışsınız. Sanırım filtre tankınızda yok. Ve hacmi iki jabon balığı için fazla akvaryum suyunum temizlenmemesi ve kirlilik kaynakkı balığınızda hastalık meydana gelmiş.
Japon Balığı Suyu Çok Kirli
Merhabalar,

Aldığınız motor sadece hava motoru mu? eğer öyleyse filtreleme yani temizleme işlemi yapmaz. Büyük boyutlu japon yerine daha küçük boyutlu balık koymanızı tavsiye ederim. Balıkların minimum hacim tavsiyesine uyarak balık seçimi yapmanız daha iyi olabilir. Suyu nasıl eklesiğiniz bilmiyorum. Japon balıkları çok dışkı çıkaran bir balıktır. Neden suyunuz kötü olduğuna dair biraz daha açıklama yapabilir misiniz. Mesela çok yüksekten suyu koyduysanız zemindeki dışkı ve pislikler havalanmış olabilir.
Ahvaryumda Su Değerleri Ve Su Kimyası - Gh Kh Ph
Merhaba,

Youtube da su kimyası ve parametreleri ile ilgili kısa öz ve faydalı bir video gördüm. Sizler ile paylaşmak istedim. Link çalışmazsa youtube da şu kelimler ile arama yapabilirsiniz.
"Ahvaryumda su değerleri ve su kimyası - gh kh ph"
[VID]https://youtu.be/MW5b_d0zytE?si=46mriN5PrCVu2Vi_[/VID]

İyi seyirler[EDIT]ArifhbsAquatics,2024-08-03 13:47:17[/EDIT]
Seachem Flourish son kullanma tarihi
Merhaba,

Bende konuyu hortlatmak istiyorum. Bana gelen üründe de son kullanma tarihi yok. Acaba satıcı tarihi geçmiş ürünü skt tarihini silerek yolladı mı diye üşünmekteyim.
Tarih nerede yazıyor. Yada bu üründe skt tarihi yok mu?
Akvaryum Çok Sıcak
Merhaba,

Kapağı açık bırakmanız buharlaşmayı arttırır. Bu sayede sıcaklık bir miktar düşer. Ama ne kadar düşeceği bulunduğunuz yerdeki socaklığa göre değişecektir. Ben dediğiniz gibi kapakları açtım 30 olan sıcqklık 29 da kaldı. Ancak daha fazla düşmedi. Bu yüzden ben üstten cama tutturmalı termostatlı soğutma fanı aldım. Tekli ikili üçlü fan modelleri var. Benim hacmim 45 litre civarı yüzden tekli fan aldım.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/135907/210720241815381.jpg[/IMG]

Sağlıklı balıklar
Balık Pisliği İçin Çözümler Nelerdir. 40 Lt 12balı
Merhaba,

Akvaryumunuz hayırlı olsun. 40 litre akvaryum hacmi için belirttiğiniz balıklar çok fazla olmuş. Vatozlar çok büyük olurlar ek olarak japon balıkları da zamanla büyüdükçe hacminiz çok ufak kalacak.
Zemindeki balık pisliklerini dip çekimi ile alabilirsiniz. Bitkiler o pislikleri yok etmez. Akvaryum içindeki bakteri döngüsü bir nebze atıkları dönüştürür ki bunu da çok uzun sürede yapabilir. Çünkü balık sayınız ve çıkardıkları pislik miktarı çok olacaktır.
Akvaryum/filtre/ısıtıcı Tavsiye
Merhaba,

25 cm derinlik tasarım açısından biraz sıkıntı olabilir. En azından 30 cm yapabilirseniz güzel olur. Ama dediğiniz ölçülerde de çok güzel tasarımlar yapılabilir.
60 Lt Akvaryuma Balık Önerisi
Tekrar merhaba,

Söylemeyi unuttum. Önerdiğim balıklar sürü balıklarıdır. @GhostKoi beyin dediği gibi minimum 6 balık olmalı. Sizin tank hacminize göre önerim maksimum 15 balık beslemenizdir. Ben canlı doğuran tercih etmedim. Çünkü çok fazla yavruluyorlar ve hacim düşük olunca yavrular sıkıntı oluyor.

Sağlıklı balıklar[EDIT]Hakan ARP,2024-07-20 21:57:46[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.