ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
GhostKoi
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
8180
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
32 dakika önce
Toplam Mesaj:
4724 [1.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
399 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
erkut akkaya
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Antalya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Erkut lowtech bitkili lepistes, endler's, rasbora, helena, karides, ember, neon, kırmızıburun, betta, ramshorn, physa, goldfish, corydoras, medeka

SON 10 MESAJI

Koi Balığı Havuzu
5 yıldır bu balıkları tarif ettiğiniz ortamda yaşatmakta iseniz, yemleme , su değişimi gibi konularda şu an soru sormanız saçma ve anlamsız.
Yeni Akvaryum Balık Ölümleri Hk.
@98robertbruce , Ömer bey, merhaba. Tayfun beyin önerilerine ek olarak benim gözüme çarpan şu oldu: 40 litre gibi sınırlı bir hacme her ne kadar 1 hf boş çalıştırmış olsanız da tek seferde , aynı anda 21 adet balığı ekleyerek aşırı yükleme yapmışsınız. Bu durumda oturmamış akvaryumda azot patlaması yaşanması ve bünyesi zayıf olanlardan başlayarak kayıp yaşamanız olağandır. Bu durumun akvaryumun kapasitesi oranında denge sağlanana kadar sürmesi beklenir. Farklı türlerden ölüm görülmesi de bu düşünceyi destekliyor. Ben olsam örneğin önce lepistesleri ekler, diğer balıkları en az 2-3 hf sonra duruma göre eklerdim.

[QUOTE=98robertbruce]
Su değişimini ne sıklıkla yapmalıyım ve filtre içi ekipmanları değiştirmem gerekiyor olabilir mi ?[/QUOTE]

Su değişimi konusunda benim farklı önerim var. Esas sorunun Azot fazlalığı olduğunu düşünüyorum. Azot bileşikleri sadece su değişimiyle bile uzaklaştırılabilir. Bu etapta yapabileceğiniz en iyi şey, sık sık ve azar azar sürekli su değişimleri yapmak ve bunu tablo düzelene, bakteri kültürünüz oluşana kadar aralıksız sürdürmektir. %25 yapmışsınız zaten. Devamında gün aşırı %20, hatta günlük %10 bile yapılabilir. Bunun yanında atık oluşumunu azaltmak için yemlemeyi minimumda tutmak gerek.
Lepistes İle Yaşayacak Balık Tavsiyesi
[QUOTE=egemenozbeyli]
......Bundan dolayı elma salyangozları yerinede fazla yemleri ve dibi temizleyen türde 2-3 farklı balık atmayı düşünüyorum
........Bu arada çöpçü yada cüce vatoz bunlar uygun olur mu temizlik için
2 adet cüce vatoz 2 adet çöpçü akvaryum temizliğine ne derece fayda sağlayabilir
50x50x50 ölçülerinde tanka[/QUOTE]

Coryler çöpçü değildir. Lakabı öyle. Temizlik yapmazlar. Aksine uygun yemlerle beslenmezlerse açlıktan ölebilirler. Sürü balığı olduklarından en az 6'lı ve bol bitkili, saklanma alanlı yerlerde beslenmelidirler.
Oranda Jopon Balığım Neden Böyle Olmuştur
[QUOTE=evrenbolatt]Bir iki gün önce gayet sağlıklı olan balığım dün dikkatim üstüne bir tuhaflık olduğunu fark ederek balığı ayırdım ve bugün bütün kuyruk ve solungaç lar erimiş gibi ilk önce karnındaki pullar soyulmuştu bugün daha kötü olmuş [/QUOTE]

Yorum yapılabilmesi için bakım şartları hakkında detaylı bilgi vermeniz gerekiyor.

Kaç litrede kaç balık?, filtre?, su değişimi?, yemleme sıklığı? Akvaryumun fotoğrafı?......
Lepistes İle Yaşayacak Balık Tavsiyesi
Anca tankı ne kadar büyüttüğünüze bakarak öneride bulunulabilir. Gerisi boş konuşmak olur. 5 ti 25 oldu, 6 ayda 125 olur. Tonluk tank da olsa aynı şey olur. Tank ne kadar büyürse büyüsün lepistes o boşluğu hızla doldurur. Lepistesle birlikte bakabileceğiniz çok sayıda sürü balığı var. Ama siz anladığım kadarıyla yosun yiyici arıyorsunuz. O da sürü balığı olması biraz zor. Moli bitkisel beslenir ama etkinliği sınırlıdır. Otocinclus, Sae, cae gibi balıklara bakabilirsiniz. Bazı vatoz türleri ise aşırı büyür. Doğru seçim yapmak gerekir. Nüfus kontrolü hedeflerseniz akvaryumunuz yeterince büyükse, birkaç yavru melek ekleyebilirsiniz.
Yavrular Ve Bulanık Su
Kumdan kaynaklanan bulanıklık filtrelerin çalıştırılması kaydıyla en fazla 3 gün içinde kendiliğinden geçer büyük olasılıkla.
Lepistes Ölümleri
Mevcut balıklarınız zaten zor balıklar. O yüzden suya alıştırmama gibi basit bir hata yapmış olamazsınız. Belki geldikleri yerdeki su deģerleri sizinkinden çok farklıdır. Ya da balıklar hasta geldiler.
Temizlik
[QUOTE=Soyics]

Rottest ile duruladım hahahah. Sizce yeterli olmuş mudur[/QUOTE]
Anlamadım?
https://online.edit.com.tr/rottest-200-bar-tetiksiz-soguk-oto-yikama-makinasi-rottestst200cs?

Basınçlı yıkama yapmanıza gerek yok. Deterjanı çıkarabilmek için bol suyla durulamanız yeterli.
Haha ha.[EDIT]GhostKoi,2024-09-09 00:18:48[/EDIT]
Neonlar Yeme Atlamıyor
[QUOTE=akandemir1]
Umarım bir hastalık yoktur şuan 50 60 lt içinde 7 taneler 5 6 tane daha eklemeyi düşünüyorum uygun mudur ?[/QUOTE]
Ekleme bulaşıcı hastalık ve bakteri çakışması riski yaratabilir. Bunu göze alıyorsanız neden olmasın.
Neonlar Yeme Atlamıyor
[QUOTE=akandemir1]
Biride nedense gruptan ayrı yüzüyor ayrı takılıyor acaba var mı bir sebebi ?

Ayrı takılan şuan öldü maalesef ama neden öldü anlamadım hastalığı da yoktu belki akvaryumu yeni kurmuş olduğum için olabilir.[/QUOTE]

Bu balıklar narindirler ve adaptasyon sorunu yaşarlar. Uyum sağladıktan sonra uzun süre yaşarlar. Acıkınca yeme geleceklerdir. Fazla yemlemeden kaçının.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.