ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
trueblue
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
23
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
2 Saat 1 Dakika önce
Toplam Mesaj:
124 [0.10 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
9 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
3

BİLGİLER

Ad Soyad:
Musab KALENDER
Doğum Tarihi:
05 Kasım 1988
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Musab Kalender [IMG]https://imgyukle.com/f/2021/11/22/k1xahv.jpg[/IMG]

SON 10 MESAJI

400 Litre Akvaryuma Kaç Tetra Koymalıyım Sizce.
[QUOTE=Lepiscaridina]Az akıntılı huzurlu bir ortamda bu hacimde 60 taneye kadar bakılabilirler.[/QUOTE]

hocam bitki sayısını daha da çoğaltacağımdan 50 tane ile yetineceğim, ama az gibi gelirse koyduktan sonra bir 10 tane daha alabilirim.
Yosun Değil Bu Siyah Lekeler Nedir Acaba.
[QUOTE=Ehtiyar]Şimdilik 4 saat yeter arkadaşın yazdığı gibi, once yosundan kurtulun sonra kademeli 8 saate çıkarırsınız. [/QUOTE]

Peki hocam, teşekkür ederim.
[QUOTE=Hidro Dinamik]Anubias zaten yavaş gelişen bitki, haddinden fazla ışığı verince anubiastan ziyade yosunlar gelişir.
Bir çok çeşidi var kahverengi alg olabilir.
7 Saat kapalı kalıyor? [:x] 17 Saat aydınlatmayı banada tutsanız bende yosun tutarım. [:)))]

High tech akvaryumlarda o kadar CO2 ve besin verildiği halde 10 12 saat aydınlatmayı geçeni duymadım.

Son bir kez temizleyin, aydınlatmayıda 4-6 Saat aralığına düşürün bir şey kalmaz. [/QUOTE]

hocam aydınlatmayı 8 saat olarak ayarladım, sump ı mı temizleyeyim.
Arkadaşlar camlarda, küplerde ve bitkileri kaplayan bu leke kir ne olabilir, yosun gibi tüylü ve kalın bir tabaka değil, elinizle silince çıkıyor, camları fırça ile temizliyorum, 2 dakikamı alıyor, akvaryum 400 litre. sadece anubias bitkisi var akvaryumda, gübre hiç kullanmadım, su değişimi hiç yapmam sadece eklerim, ledler günde sadece 7 saat kapalı oluyor,

acaba sumpun filtralasyonuna çok güvendiğimden sump haznesini çok temiz tutmuyorum çok temizlemiyorum, bundan dolayı suda nitrat vs birikmiş de ondan olmuş olabilir mi?[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/231765/060920242034341.jpg[/IMG][EDIT]trueblue,2024-09-06 20:36:17[/EDIT]
Arkadaşlar bu tetra akvaryumuna dalga motoru olur mu , elimde var bir tane, taksam mı akvaryuma dalga motorunu.
[QUOTE=tafocan]Merhaba 60 adet kadar alırsan güzel bir görüntü elde edersin .hacim olarakta gayet uygun bir sayı ama bu sayıyı geçmek işleri zora sokar.40-60 arası nasıl istersen[/QUOTE]

sağolun hocam şu an 50 tane almayı düşünüyorum.
[QUOTE=MCY4]Ben net 60 litre hacimde 9 adet besliyorum 2 yıla yakın bir süredir. 45-50 adet yeterli olur diye düşünüyorum. Çöpçü, vatoz salyangoz falan da ekleyebilirsiniz. Bol bitkili bir tasarımla harika olur bence.[/QUOTE]

O halde hocam 47 adet alayım, vatoz ile salyangozun nasıl faydası olur akvaryuma. [EDIT]trueblue,2024-09-03 22:13:07[/EDIT]
Şimdiye kadar neredeyse bütün balıklar besledim, en son oranda baktım red cap panda vs. şimdi koloni ve tetra gibi renkli balıkların daha güzel duracağını ve bu suretle akvaryum da moss vs bitki de yetiştirebileceğimi anladım,

30 litre si kuma gitti, 50 litre de kaya , 10 litre de ağaca gitti 310 litre kapasitede akvaryumum var, her bir tetra için 3-4 litre gerekiyor yazıyor googlede, bu durumda 5 er cm den 80 tetra ideal olur diye düşünüyorum, sizce kaç tetra koyayım[:?]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/231765/030920242014071.jpg[/IMG][EDIT]trueblue,2024-09-03 20:27:50[/EDIT]
Bitkili Oranda Akvaryumu
Bende anubias var ellemiyorlar ama orandalar amazon hançerini yerler mi
Oranda Japon balığı hakkında herşey
Bende severium akvaryumu var, oranda akvaryumuna geçişte suyun hepsini değiştirmem gerekir mi arkadaşlar?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.