ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hia16
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
4 Saat 40 Dakika önce
Toplam Mesaj:
111 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
4 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
halil acar
Doğum Tarihi:
01 Mayıs 1990
İl:
Ankara
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ankara Polatlı

SON 10 MESAJI

Canlı Doğuran Akvaryum Tavsiyesi ?
[QUOTE=KAAN BULUNUR. ]
Lepistes olarak black moscow blue öneririm. Karides olarak kiraz karides. Çöpçü olarak albino ya da komanda öneririm.

Hocam balon moli domuza benziyor olabilir. Ama laboratuvar ortamında o şekilde genetiğiyle oynanarak öyle oluyorlar. Tavsiyem bu tür genetiğiyle oynanmış balıklardan uzak durarak satışını propaganda etmek. [/QUOTE]

TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM
[QUOTE=Rafayel][URL]https://www.facebook.com/profile.php?id=100051544567845[/URL]

Kaliteli canlı doğuranları var abimizin.[/QUOTE]

Tüm balıklarda şehir dışı kargo mevcutmu bilgi goremedım bilginiz varmı ?

[QUOTE=Taha10]Abi eğer en azından yem parasını biraz çıkarsın dersen safkan yetiştirmeye çalış derim.[:iyi:]

Birde bir sorum olacak bunu başka bir forumda sordum ama cevap alamadım belki burada alabilirim elma salyangozu bitki yiyor diye geçiyor bitkili Lepistes tankım var elma salyangozu alsam acaba yer mi?[:?][/QUOTE]
Bende elma yok ama yabanı cabuk çoğalan salyangoz mevcut onlar ölü bitkilerle besleniyor direk bitkiye zarar vermıyor daha çok kopan bitkilerle

[QUOTE=Dr. Yağız AYDIN ]Hocam ilk olarak aklıma takılan cama yapışan LED akvaryumu izlerken çok goz alıyor mu sanki karşına oturup izlerken biraz gözü hatta bayağı rahatsız eder gibime geldi güzel bir armatür daha hoş olur gibi
Konuya gelecek olursak hocam ilk hedefi üretip satmak değil de sağlam temellerle oturmuş bir akvaryum olarak kurulum yapmak daha güzel olur zemini Moss ve kayalar ile destekleyerek yavrulara da saklanma alanı yapabilirsiniz hem
Benim hoşuma en çok balon Moli gidiyor çok tatlı domuza benziyor [:D][:lol:] çöpçü yerine canlı yükü ileride artacağı için elma salyangozu daha mantıklı geldi akvaryum Kaç LT bilmiyorum ama 50 cm bombeli akvaryuma benziyor 50-70 LT arası ama hocam bitki açısından çok daha desteklenebilir geldi bitki konusunda hoşunuza giden tür var mıydı [/QUOTE]

Küçük akvaryumdaydı 50 cm evet ozaman bakılmıyordu bu akvaryuma geçince biraz aşağı koydum çapraz şekilde direk bitkilere vurduğu için göz almıyor . akaryum 50 x 35 x 100 tam olcemedım ama 150 lt cıvarı aldı sanırım su . daha once sazlık gül merdiven bakmıstım daha ince yapılı balıkların gezebılecegı ve çabuk çoğalan bitki arıyorum aslında sazlıkları aldıgımda 5 adet ti sanırım 50 kok oldular ufak akvaryumda :D Blue moscow aslında cok hosuma gıtmıstı ama yakında bulamadım oyuzden bıraz akıl alıyım dedım :D
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/151596/270720242057171.jpg[/IMG]

İyi günler uzun bir aradan sonra tekrar tatlı su akvaryum kuracağım açıkçası bakmak istediğim canlılarda biraz fikrim var fakat akıl almak istedim daha iyi nasıl yapabilirim diye . Şatış amaçlı değil fakat en azından akvaryumda canlılar çoğaldığında kolay satabileceğim ve birazda para yapabilicek canlılar bakmak istiyorum (Not uçuk fiyatlı balıklardan değil :) ) .
Ayrıca ANKARA/POLATLIDA ikamet ediyorum burda bu canlılardan besleyen varsa satın alabilirim .
AKVARYUM BOYUTU 50X35X100 CM
Canlı türleri şu şekilde düşünüyorum :
Lepistes (safkan ) veya yerine önerebileceğiniz lepistes yapısı tarzında canlı doğuran uysal bir balık (Diğer türleri rahatsız etmiyecek bir balık)
Sarı tül kuyruk vatoz L144
Çöpçü (Özel tür olarak önerebiliceginiz çok fazla büyümeyen bir cins önerebilirmisiniz )
Karides (Hangi türü önerirsiniz ?)
Normal aşırı üreyen salyangoz ve katil salyangoz
Bitki olarak sazlık , ve ismini bilmediğim bitkiler mevcut [:D]
Veya bunların yanında besliyebiliceğim ufak yapıda balıklar mevcutmu ?
[EDIT]hia16,2024-07-28 00:13:30[/EDIT]
Yeni Akvaryumum İçin Balık Tavsiyesi ?
Akvaryumun sağlamlığı kaç günde belli olur banyoda doldurup kaç gün beklersem emin olabilirim sağlam olduğuna ?
Anladım teşekkür ederim damızlık halleri 50 tl üzeri balıklar hangisi ? yani 1 sene besleyip büyütüp de 5 10 liradan fazla eden balıklar ?

Cüce vatoz balıkları ilgimi cekti farklı vatoz türleri birbiriyle yasarmı ciftlesirlermi birbiriyle ?
150 ltlik akvaryumum var daha önceleri canlı doğuran akvaryumu kurmuştum canlı bitkili bazı sebeblerden bıraktım akvaryumu tekrar doldurmak istiyorum bayadır boştu silikonları yeniledim ve balık almadan önce tavsiye almak istiyorum.
Tatlı su akvaryumu için hem bakması zevkli hemde para kazanabileğim akvaryum canlıları nelerdir ?
Cüce vatozların damızları sanırım iyi bir fiyat yapıyor.Sarı prensesler veya yunuslar pek satılmıyor galiba ?
Tavsiyelerinizi bekliyorum Şimdikten teşekkür ederim :)
Kapak sıkıntısı
Oturdugum yere yakın bölgede uygun bişi bulamadım olukları 4mt olarak satıyorlar güzel oluk vardı fakaat 4  metre alıbda kesecek götürücek durumum olmadığından gider borusu alıp ıkıye kestım ıcıne aliminyum folya doseyıp hazır aldıgım florasanı taktım bakalım inş ışık yeterli olur belki işinize yarabilir herkese teşekkürler.
Kapak sıkıntısı
hala uygun bişi bulamadım :D 

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.