Bir Marine Doğuyor ...

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
İl: Istanbul
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2009 18:58
Maroon clown satılmış ve aslanında durumu iyi değilmiş ... Volkan Abi bende bekliyordum desem yeridir ...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

koyuÇevrim Dışı

İl: Ankara
koyuÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2009 20:34
[QUOTE=VOLKANAYAZ][QUOTE=aqua_boy]Malesef alacağım maroon clown ve aşık olduğum aslanı alamıyorum Mutsuz Maroon neysede aslanı alamıyor olmam beni çok üzdü ... Malesef yeni tür arayışına girdim ... Off off sil baştan oldu herşey ....[/QUOTE]

Çok samimiyim böyle birşey bekliyordum. Hayırlısı olsun.
[/QUOTE]

Vallahi ne yalan söyleyeyim; ben de böyle birşey bekliyordum, Cenk. Çok daha farklı türlerle, çok daha zengin bir marine yapacağına hiç kuşkum yok.

Gönlüne göre olsun...

VOLKANAYAZÇevrim Dışı

VOLKANAYAZÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2009 09:15
Cenk hevesin kırılmasın. İnan en iyisi oldu. Kendimce aslan balığı, ikinci bir akvaryum sahibi olmayan hobiciler için uzun vadede sıkıcı olabilir.

Tercihlerini daha sakin, reef uyumlu balıklarla yapmanı, bir kaç basit mercanla akvaryumunu doldurmanı tavsiye ederim.

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2009 09:58
Özgür Abi çok teşekkür ederim ...

Volkan Abi huylu huyundan vazgeçermi hiç Big%20smile 2 Trigger yada 1 aslan yada 1 grouper alacağım . Ha birde tabiki blue ribbon eel ... Aslanı dwarf olarakta seçebilirim ... Bu arada damsel çok alıştı utanmasa elimden yem yiyecek . İşte fotoğraflar ;

Önce tankın son halini göstereyim . Dün genel bakım yaptım ;

Sumpın üstüne yaptığım strafor ;

Sumpa balık kaçmasın diye saolsun  ben yokken ben yokken yaptığı aparatımsı şey ;

Hydrometre ;

Fiji sandığım kaya ;

İşte küçücük dolucuk içi dolu damselcik Ask ;

Bu da camların silindiği genel görüntü ;

Saygılar ...

ViejaÇevrim Dışı

Özel Üye
ViejaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2009 10:02
Cenk güzel bir akvaryum kurmuşsun. Ben 5 sene deniz akvaryumunda balık besledim tecrubelim şunu gösterdiki balık sayısı az olduğunda balıklar saklanma gereksinimi duyuyorlar sayı arttıkça kendilerine güven geliyor. Aslan balığana gelince hareketsiz bir balıktır akvaryumun bir bölgesinde durur ve etrafına diğer balıklar yaklaşmaz küçük balıkların için tehlike oluluşturabilir.Maroon almanı tavsiye ederim uzun bir süre beslediğim bir balıktır izlemesi çok zevkli. 

VOLKANAYAZÇevrim Dışı

VOLKANAYAZÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2009 10:03

Maşallah. Pırıl pırıl bi tank. Canlıda da sıkıntı yok. Deniz akvaryumunda faaliyetin, resmi olarak başladı işte. Tek tavsiyem ps nin altına ufak bişey koyman (titreşimden dolayı ses verebilir, vermiyorsa sıkıntı yok), belki denemişsindir ama tuz ölçerinizde refraktometre ile test etmen.

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2009 10:03
Önder Abi peki başka ne önerirsin ?

Volkan Abi çok saol . Rf ile karşılaştırdım 0,2-3 gibi bi değer farkı var ...
aqua_boy2009-03-14 10:04:35

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2009 10:11
Cenk;
Amerikanda ki başarından sonra Deniz'de de başarılı olacağına inanıyordum. İlk adımı atmışsın. Bu teknik terimler, canlı isimleri bana çok karmaşık gelse de konuyu hergün takip ediyorum. Özellikle ilk balığının siyah beyaz olması beni ayriyetten sevindirdi :)
Ellerine kollarına sağlık..

Neothauma Çevrimiçi

Kıdemli Akvarist
[B]14943,1[/B]
İl: Yurtdisi
Neothauma Çevrimiçi
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2009 10:29
Cenk süpersin kardeşim.Azminle bir kez daha zoru başardın.Bu yaştaki hiçbir hobici tek başına bu kadar güzel bir sistem kuramaz heralde.Tebrik ediyorum.

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2009 10:39
Barış Abi çok teşekkürler ...

Yücel kankacım çok saolasın ... Yazın geldiğinde tam sistemi göreceksin inşallah . Benden bir yaş büyük ve benimkinden çok daha güzel bir sistem yapan dostum var . Yakında inşallah tanıtımı yapıcak ...

ViejaÇevrim Dışı

Özel Üye
ViejaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2009 11:09
[QUOTE=aqua_boy]Özgür Abi çok teşekkür ederim ...

Volkan Abi huylu huyundan vazgeçermi hiç Big%20smile 2 Trigger yada 1 aslan yada 1 grouper alacağım . Ha birde tabiki blue ribbon eel ... Aslanı dwarf olarakta seçebilirim ... Bu arada damsel çok alıştı utanmasa elimden yem yiyecek . İşte fotoğraflar ;
[/QUOTE]

yukarıda yazdığın balıkların besleyeceksen tankının büyük olması lazım trigger zaten başlı başına bir canavar.grouper (orfoz) dersen sadece cuce orfozlar olabilir yanlış hatırlamıyorsam leopar grouper diye bir tür vardı boyu fazla büyümüyor diğer orfozların yanına  başka bir balık koyamazsın 2-3 sene içinde 40-50 cm boyları oluyor cüce aslanla beraber trigger beslendiğini gördüm fakat yanında başka balık   yoktu. Bulabilirsen avatarında ki sixline, seviyorsan tang ailesi,cüce melekler.gobi tabiki bu işte zevkler farklı bazı kişiler damsel sürüsü yapıp hareketli akvaryumları sever bazısı renk çümbüşü ister sen de biraz yırtıcı balıkları tercih ediyorsun tabi bunun dezavantajlarını göze alıp tercih yapmak gerekir

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2009 11:12
Önder Abi çok saol ... Evet ben daha çok predatörleri tercih etmeyi seviyorum . Aslında kavga etmeyeceklerini bilsem cüce angel karması yapmayıda düşünebilirim ...

UzumakiNarutoÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Hatay
UzumakiNarutoÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2009 11:15

Çok güzel bir akvaryum olmuş tebrikler. Bu yaşta böyle güzel şeyler yapabiliyorsan kim bilir ilerde neler yaparsın.

hasan_ali05Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Antalya
hasan_ali05Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Mart 2009 18:01
 Arkadaşlar orfoz dediğiniz benim bildiğim orfoz ise yanında yarısı kadar balık olmamalı ağzı çok fazla büyüyebiliyor.Biz bu balıkları denizde yakalarız ve çok güçlüdür bence benim bildiğim orfoz ise bence hiç koyma ama yine sen bilirsin.

Saygılar.