Astronot Balığı Akvaryumu Aydınlatma Nasıl Olmalı?

VolkanObusÇevrim Dışı

İl: Antalya
VolkanObusÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2016 20:12
Herkese iyi akşamlar.. Ben Volkan.. 2 adet Astronot (oscar) ve 1 adet Leopar Vatoz beslemekteyim.. 220Lt. akvaryum hacmim var.. Şu an yavru haldeler. Fakat bir sorunum var. Daha geleli 2 gün oldu fakat bugün vatozumun iç filtreden çıkan hava baloncuklarının yaptığı akıntıda tutunamadığını ve bir süre su yüzeyinde hareketsiz kaldığını gördüm. İlk önce çok korktum. Ve hemen akvaryumcumu aradım. Fotoğraflarını attım. Bana ışığı kapatmamı ve strese girdiğini söyledi. Şu an vatozum cama yapışmış bir vaziyette duruyor. Astronot balıklarım da yüzmekte. İlk sorum ;
1.Işıksız akşam nasıl olacak ve loş mavi ışık kullansam zararı olur mu ?
2.Akıntının şiddeti nasıl olmalı ..? Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim :)

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

AlpineÇevrim Dışı

İl: Istanbul
AlpineÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2016 21:24
Akıntıyı iç filtrenin çıkışını akvaryum camına vuracak şekilde ayarlarsanız azaltmanız mümkün , mavi ışık tavsiye etmiyorum gün ışığı renginde kullanmanızı tavsiye ederim , blackwater uygulaması yaparsanız akvaryum daha da loş bir hal alacaktır .[EDIT]Alpine,2016-12-12 21:25:14[/EDIT]

Beğenenler: [T]191917,VolkanObus[/T]

VolkanObusÇevrim Dışı

İl: Antalya
VolkanObusÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2016 03:03
Dediğiniz şekilde yaptım. Fakat su camdan akvaryum içine geri dönüş yapmayıp akvaryumun dışına doğru çıkış yapmaya başladı.Hava hortumundan fazlasıyla ses geliyor. Ve bir sorum da hava hortumu sayesinde oluşan akıntı dalgasının şiddeti ne seviyede olmalı? Teşekkür ederim..[EDIT]VolkanObus,2016-12-13 03:03:19[/EDIT]